Problém ve Wordu

Od: Datum: 26.03.13 11:06 odpovědí: 3 změna: 27.03.13 13:42

Když se při psaní textu dostanu na konec řádku, další slovo se automaticky přesune na začátek řádku následujícího, ALE:

1. slovo vždy začne velkým písmenem, což nechci,

2. dám-li kurzor před to slovo a chci ho posunout na libovolnou polohu jinam v tom řádku, tak to nejde.

Nevíte jak na to, aby to šlo "normálně"?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 26.03.13 12:17

Velká písmena na začátku vět - vypnout

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 26.03.13 18:29
avatar

Nestisknete na konci řádku ENTER? V takovém případě by se kurzor nepřesunul automaticky do nového řádku, nýbrž do nového odstavce. Řešení: ENTER stisknout až na konci odstavce.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.03.13 13:42
avatar

Ad ivzez: Tazatel určitě netiskne "enter". Jednak to sám říká, a dvak by měl jiné problémy, ne ty avizovené, na začátku odstavce by slovo posouvat mohl.

K tomu posouvání: chápu to tak, že zkoušíte před to slovo psát mezery a tím ho posouvat? Pokud ano, tak to vám skutečně slovo neposune. protože ty nadbytečné mezery se jaksi "nahečmají" na konec předchozího řádku; to uvidíte, když si zapnete zobrazení formátovacích znaků (symbol ¶;). Ostatně, ono formmátování pomocí mezer obecně není nejlepší nápad, při jakémkoli posunu (třeba po změně velikosti písma) se vám to rozhází. Lepší je obecně tabelátor či posuv celého odstavce, Ovšem uprostřed odstavce na tom automatickém řádku vám to nepomůže. Pokud tedy chcete posunout toto slovo na tom novém řádku (proč to chcete?), napadá mi buď na ten začátek napsat neviditelné písmeno; prostě jakékoli písmeno a dát mu barvu pozadí (obvykle bílou), nebo, jednodušeji, před slovo vložit pevnou mezeru (ctrl+shift+mezerník).

doplněno 27.03.13 13:50:

Samozřejmě před tpu pevnou mezerou musíte mít jednu "normální", jinak se to slovo neposune, ale přitáhne si k sobě předchozí slovo.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.