Aktualizace stránek

Od: Datum: 25.03.13 21:18 odpovědí: 4 změna: 25.03.13 21:38

Dobrý večer. Při vypnutí notbuku jse mi na obrazovce vznikl nápis probíhá aktualizace nevypínejte počítač 1 z 8 atd. Tak jsem sledoval aktualizaci až byla 8 z 8 potom se notbuk sám vypl, Co to znamená pro uživatele? Když bych notbuk vypl dříve co by nastalo? Kdo posílá aktualizace atd. Jaký mají význam? Děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 25.03.13 21:22
avatar

Viděl bych to na klasickou aktualizaci systému. To ti posílá velký Bill.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mowla*
Datum: 25.03.13 21:27

Pravděpodobně jde o aktualizace Windows, ´posílá´ je Microsoft (resp. Win si kontrolují aktuálnost instalovaných, existenci nových - a ty nové si pak stahují). Opravují chyby systému nebo instalují jeho vylepšení. Pro uživatele to znamená, že má Win ve stavu, v jakém je dodavatel (MS) doporučuje mít.

A vypínat počítač navzdory upozorněním je silně nedoporučeno - taky by to mohlo skončit zkolabováním Win a tím jeho reinstalací.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 25.03.13 21:27

Ty aktualizace, jsou aktualizace operačního systému, které distribuuje výrobce - typicky Microsoft. Opravují problémy, či chyby v systému - nejen vašeho počítače, ale všech s tím kterým systémem. Pokud byste Pc vynul předčasně, mohlo by dojít k poškození operačního systému a příště by třeba nemusel bezchybně fungovat. I když si systém vytváří zálohy i pro takovéto případy, mohlo by to i tak způsobit potíže. Lepší je to respektovat a nechat aktualizace proběhnout, bývá to jen pár minut.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.03.13 21:38
avatar

Co by se stalo, to už víš. Já se nechám na aktualizace pouze upozornit a stahuji a instaluji je až je na to vhodná chvíle. Takže se mi nemůže stát, že jdu za 2 minuty do práce a PC se začne aktualizovat. Nebo že se mi po aktualizaci zrestartuje a já něco stahuji. Takže záleží na tom, jak máš Automatické aktualizace nastaveny.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.