Emailové adresy - velká vs malá písmena

Od: Datum: 25.03.13 14:16 odpovědí: 12 změna: 26.03.13 14:35

Mám dva dotazy. Asi lehké, ale jsem samouk, tak nevím. Vždycky jsem si myslel, že u emailových adres nezáleží zda je píšete velkými nebo malými písmeny. Teď jsem se ale přesvědčil, že tomu tak není. Tak jak to tedy je? A druhý dotaz. Na kolik emailových adres nejvíc lze zaslat email?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 25.03.13 14:40

Poštovní servery zpravidla nejsou při zpracování adresy odesílatele a/nebo příjemce case sensitive (nerozlišují malá a velká písmena). Podle RFC 5321 odst. 2.4 by měla být velká a malá písmena v lokální části adresy (nachází se před zavináčem) rozlišována, od této praxe však přímo RFC odrazuje. Ta část adresy, která se nachází za zavináčem, case sensitive není.
Počet je dán hlavně omezovacím nastavením pošt.serveru (zabránit možné záměně odeslané zprávy se Spamem) a v některých případech délkou stringu (řetězce) v části zprávy "příjemce" . Lze obejít několikanásobným použitím dílčích adresních seznamů.
Ohodnoceno: 3x

Datum: 25.03.13 14:50

Hmm to je na mě moc složité. Jak to že když napíšu třeba - mama@seznam.cz a MAMA@SEZNAM.CZ je to rozdíl. Ale mAmA ani mAMA, mAma atd rozdíl není?

Datum: 25.03.13 15:14

horak : Nešlo by to napsat trošku srozumitelněji? :)

doplněno 25.03.13 15:19:

Jsem si tedka zkoušel poslat na email zprávu a výsledek je takový,že mně zpráva email přišel aji když sem měl všechny písmena velký ,aji když sem měl směsku velkých a malých.

Takže je to asi jedno...

doplněno 25.03.13 15:19:

mám také seznam.cz

Ohodnoceno: 2x

Datum: 25.03.13 15:32

to za zavináčem "musí" být nezávislé na velké/malé. To před zavináčem je doporučeno, aby bylo taky nezávislé.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 25.03.13 15:34

Mám email např. karel 152@seznam.cz ale pokud napíšu KAREL152seznam.cz už je to jiný email. Takže to tak není!

Datum: 25.03.13 16:22

A bavíme se zde o adresa kam email posíláš nebo o tom když se přihlašuješ ke svému emailu? U adresáta by to mělo být jedno a nikdy jsem nezažil že by to byl problém, pokud ten email ale zadáváš jako své přihlašovací jméno tak tak samozřejmě rozdíl je.

Datum: 25.03.13 17:14

A co zkusit poslat na ten nefunkční mail test s potvrzenkou o doručení. Vrátí se potvrzení?

Od: mowla*
Datum: 25.03.13 16:26

Ten mail "karel152" na seznamu je tvůj mail, mail někoho nebo jen příklad? - že bychom to vyzkoušeli...

doplněno 25.03.13 16:58:

Ringo - tek jsme to před chvílí ´testli´, Praivo a já - a došly maily adresované malými i velkými písmeny.

A - přiznám se, že jsem také ještě nepotkal case-senzitivní mailovou adresu.

doplněno 26.03.13 14:45:

Luke237: Ano - v prorietálních řešeních ano - obecně ne...

;)

Ohodnoceno: 2x

Datum: 25.03.13 16:29

Tak to zkus u mě, v.prais[zavináč]seznam.cz

Od: searcher
Datum: 25.03.13 17:20

email si muzete poslat i sami sobe - ze sve adresy na svou adresu

Od: luke237
Datum: 26.03.13 02:39
ještě nepotkal case-senzitivní mailovou adresu
Nektere Unixove systemy, ktere maji prime dorucovani posty bez kontroly hlavicek, to chteji placat primo do adresaru uzivatelu, ktere si prectou v hlavicce. A protoze na Unixu se rozlisuji v uzivatelskych kontech velka a mala pismena, tak takovy uzivatel pochopitelne nemohl byt nalezen.

Dnes, kdyz uz prakticky vsichni jedou pres jen nekolik stejnych, podle doporuceni prednastavenych postovnich serveru, tak k tomu nedochazi.

Datum: 26.03.13 14:35

Omlouvám se všem za dezinformaci. Jeden email jsem měl Miracle-.mineral- supplement a druhý Miracle- mineral-solution. Proto to nešlo kombinovat s malými a velkými písmeny. Email je příliš dlouhý a nebyl vidět konec. Takže opravdu jde kombinovat libovolně před zavináčem malá a velká písmena. Díky všem.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.