Explorer.exe hláška

Od: Datum: 24.03.13 22:12 odpovědí: 9 změna: 25.03.13 21:13
avatar

Zdravím, jedna ze složek, jedina snad, nebo aspon manželka o jinych neví, na stroji, který ja nepouzívam, vyskakuje tato chybova hlaska, pri snaze pustit video soubor, nebo pri kopirování.

Kdyz se hlaska odklikne, tak se cinnost přeruší. Když necháme hlasku na plose, tak vse probehne.

Poradí nekdo co to je, a jak se toho zbavit? dekujiSeznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 24.03.13 22:34

Pokud to dělá jen jedna složka, nejspíše Video, tak bych zkusil v nastavení složky. Pravé tl.myši na složce a volba Vlastnosti. - viz obrázek a zkusil změnit na cokoliv jiného než Video. Uložit. Vyskočit ze složky a najet na ní znovu a zkusit. Jinak bude potřeba přeinstalovat videokodek, ale zatím to co jsem popsal.

doplněno 24.03.13 22:35:

tam, kde je Optimize ... General Items

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.03.13 00:37
avatar

CO něco byste změnil na něco jineho?

mimochodem, takze hlaška je x Win XP? vaš obrazek z jineho Win. tohle nastavení tam není.

takže poprosím o upřesnění.

Děkuji

Od: pepr®
Datum: 25.03.13 07:21
avatar

Horakův obrázek je z Win7. Takhle (viz obr.) to vypadá ve Win XP.

Ve Win7 se jmenuje - Optimalizovat tuto složku pro: Kdežto ve Win XP je to - Použít tento typ složky jako šablonu:

Ovšem nejsem si jistý, že v obou systémech má tato volba stejnou funkci. I když podle nápovědy k té volbě to tak vypadá.

Tak zkuste, uvidíte ;)

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 25.03.13 09:25
avatar

Obrázek chybí.

Ale použít složku jako šablonu znamená něco jiného. Jen to jak se bude otevírat.

Potřeboval bych zjistit co je to za chyba a jak na ní.

Datum: 25.03.13 10:01

Pokud to dělá tak, že na složku jen ukážete, ale jinak to funguje, rak to může souviset s generováním Náhledu, který si zkuste vypnout v nastavení (ve Win7 vpravo nahoře "Show trhe Preview Pane" v XP to bude v menu zobrazení složky vedle změn velikosti ikon atd.). Ale řekněte spíš co jer to za složku, čím je typická, podle mě je tam video, zkuste ta videa přesunout na chvíli jinam a zkuste

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 25.03.13 17:50
avatar

Jak je možné, že se slozka sama, označila jako video? Nikdy jsme takové věci nedělali, a ona to opravdu tvrdí. Pokaždé, když se to snažíme přenastavit sekne se to. Když jsem dal přenest jinak, seklo se znova.

doplněno 25.03.13 17:52:

Dá se někde centrálně vypnout to, aby složka sama netestovala co uvnitř je ,a by se neoznačovala jako VIDEO? Nebo někde centralně nastavit, že všechny jsou obyčejne slozky, typ dokument.

Děkuji

doplněno 25.03.13 17:53:

abych nezapoměl, posílám bodíky

Datum: 25.03.13 18:33

podívat se na nadřízenou složku této blbnoucí složky a nastavit ve stejném místě "Obecný formát" nebo co tam je jako "General Item" a zapnout to zatržítko podtím - "aplikovat na podsložky". Pokud to nepůjde - chybí asi admin. oprávnění, takže přihlásit jako administrátor a znovu skusit.

doplněno 25.03.13 18:43:

No a stím nastavením Video. To je default hodnota - složka video má defaultně video, složka Obrázky zase obrázky, to není chyba, ale dá se to změnit. Ten problém je spíš v pokusu složky zobrazit náhledy a ten chybující soubor je část videokodeku. Pokud by nešlo přehrát, tak to chce přeinstalovat kodek, ale pokud jenom postavením se na záložku, tzn v okamžiku řazení ikon nebo zobrazení náhledů, tak to lze takto potlačit. Stejně by to chtělo ten kodek přeinstalovat, aby i ty náhledy pracovaly (pokud to je ono)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.03.13 20:03
avatar

Takže postupně:

Nastavit jakykoli typ ( dokumenty) lze v nadřazené složce a když dám podsložky, sekne se to

Defaut hodnota to není.

Zas taková lama nejsem, soubory video si stahuji na jiný HDD, kde si sam složku vytvořím. Ted jsem se díval a zkoušel. Nastavil jsem to jako Domumenty ( obecne nejdou), a slozka byla OK? kdyz jsem tam přehral videa, tak se sama změnila na VIDEO, a opět se zacala sekat.

není to nejaka systemova chyba, ktereé pomůže nějaký upgrate?

p.s. NIKDY nedavam obrazky misto slozek, a NIKDY nedavam nahledy.

Datum: 25.03.13 21:13

A co zkusit ještě jednou změnit nastavení video na obecné. Vyskočit ze složky a k video souboru dojít přes nějaký total commander a přehrát. Po přehrátí se vrátit do Exploreru a podívat se jestli se změnilo nastvení obecné zase na video. Ale já to vidím na přeinstalaci kodeku. Co tam je za formát videa. Chtělo by to ve videopřehrávači zjistit Vlastnosti a poslat obrázek s údaji o souboru.

Můj vzor je z Media-Player Classic

doplněno 25.03.13 21:28:

zkusit Task Manager (CTRL+ALT+DEL) a v záložce procesy se podívat je-li tam soubor 3ivxDSDecoder.ax. Pokud ano pomocí DEL ho zastavit a zkusit jak se bude problematická záložka chovat

doplněno 25.03.13 21:44:

Ještě zkusit přes Ovládací panely - Programy - odinstalovat program "3ivx MPEG-4"

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.