Placení přes Ebay

Od: Datum: 23.03.13 14:42 odpovědí: 7 změna: 23.03.13 20:55

Dobrý den.Zaregistroval jsem se na Ebay a chci si něco objednat.A všude píšou,že jsou platby pomocí Paypal.Tam já se ale registrovat nehci.Chci platit pomocí mojí Visa karty(jako to jde když si dobíjím např.kredit ve Student Agency nebo tak platím online při nákupu přes Aukro).Je nutná registrace na paypal nebo mi stačí pouze Visa karta?Ví to někdo?Děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 23.03.13 14:57
avatar

Pokud si na PayPalu zaregistruješ svoji kartu, tak ty peníze stejně půjdou z ní, ale placení přes PayPal je výrazně bezpečnější, protože příjemce peněz se nedostane k údajům tvé karty a nemůže je tedy nijak zneužít. Pořízení účtu na PayPal trvá jen pár minut, zvládne ji prakticky každý.

Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 23.03.13 15:03
avatar

Také dopručuji PayPal, naprosto důvěryhodný, bezpečný

Ohodnoceno: 3x
 
Od: olivono
Datum: 23.03.13 15:49

díky za tip už sem se tam zaregistroval.Ale nedaří se mi aktivovat kartu.Chce to po mě 4 místný kod.A nikde ve výpisu účtu mé banky není.Můžu tedy obchodovat na ebay i když nebude karta ověřená?Prostě bych si poslat na můj paypal účet třeba 500kč a už bych mohl rovnou nakupovat přes ebay?Nebo je lepší čekat na ten kod?

Datum: 23.03.13 16:11

E-bay si na ověření strhne částku (tuším půl eura, nebo půl dolaru) z Tvé karty nebo účtu (podle toho co jsi tam zadal). U téhle platby budeš mít ve výpisu ten čtyřmístný kód, který zadáš do ověření.

Částku Ti pak vrátí zpět.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.03.13 18:42
avatar

pokud si vzpomínám - tak to chtělo poslední 4 čísla karty a její expiraci. Pak si PayPal pro ověření funkčnosti karty a účtu v bance strhnul malou částku, kterou mi "vrátil " při první platbě.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jirbar*
Datum: 23.03.13 19:24

Snad se zadává číslo karty, expirace a trojmístné kontrolní číslo za podpisovým vzorem

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.03.13 20:55

To je pravda, ale PayPal si ověřuje funkčnost té karty. Po jejím zadání do systému, chce po majiteli tuším do 30 dnů ověřovací kód. Ten je právě přiřazen k té stržené částce a majitel ho musí vyplnit do ověřovacího formuláře.

Kód je k nalezení na výpisu. Kdo má elektronické bankovnictví, tak ho zjistí rychleji.

Už jsem takhle zadával do PayPalu tři karty, takže si to ověřování pamatuji... jo a ta částka je vyšší, než jsem uváděl v předchozím příspěvku.

Více třeba zde: http://earchiv.chip.cz/cs/ear…8/nakupujte-na-eba-10-08.html

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.