Problémy se stahováním fontů

Od: Datum: 07.05.13 13:05 odpovědí: 7 změna: 07.05.13 15:16

Zdravím,

Mám problém se stahováním fontů na počítač Windows XP. Vždy když nějaký stáhnu, a chci jej přetáhnout do ovládacích panelů, tak se mi zobrazí toto upozornění: Písmo nelze nainstalovat. Soubor blabla je buď neplatný nebo je poškozen. Zkoušela jsem stahovat různá písma, přes různé stránky i přes různé prohlížeče a nic. Předtím mi šly písma stahovat bez problémů, ale teď najednou z ničeho nic ne...

Podotýkám, že se soubor vždy stáhne pod takovou tou ikonkou, která je na obrázku.

Poradíte mi prosím, jak to mám spravit?

Děkujiavatar
Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: walli75
Datum: 07.05.13 14:11
 

Zdravím,

napadá mě jedna věc a to sice v jakém formátu (koncovka souboru) to stahujete.

Fonty jsou totiž zabalené ve formátu: ,ttf . Poté si ho stáhnete z webu, uložíte do libovolného adresáře, otevřete a v okně ve v horní části tlačítko Hotovo (takto je to v systému Windows XP, sedmičky ho mají nahrazené tlačítkem Instalovat a poté je font vidět v aplikacích typu Word apod.

 
Od: walli75
Datum: 07.05.13 14:16
 

PS. Toto je pokračování předešlé odpovědi jelikož se obrázek vložil a rovnou se odpověď odeslala.

Obrázek ukazuje, jak by měla vypadat ikona fontu v systému XP.Je jich víc podle druhu fontu.A ještě se chci zeptat na to jakou koncovku měl ten soubor který jste Vy stahovala,Walli.

 
Od: poili
Datum: 07.05.13 14:26
 

Koncovka je zip

Od: walli75
Datum: 07.05.13 14:35
 

Jelikož se jedná o archiv ve formátu ZIP tak je nutné extrahovat soubory v něm uložené.Archiv je ,,balík" který obsahuje další soubory v sobě.Vy jste asi neprovedla extrakci jednotlivých fontů (nevím jestli je jich víc nebo to byl komprimovaný jen 1 soubor) v již zmíněném formátu TTF a proto Vám font(y) nejdou nainstalovat.Systém XP umí extrahovat ZIPy v základu bez dodatečného SW.Zkrátka se musíte dopracovat k souboru TTF,Walli.

 
Od: poilii
Datum: 07.05.13 14:35
 

Ach..už vím kde je chyba. Nějaký exot mi odinstaloval z počátače WinRAR... Bože :D to se mi ulevilo. Děkuju za odpověď

Od: walli75
Datum: 07.05.13 14:49
 

Podle mě ale není pro práci se ZIPy WinRAR potřeba jelikož ZIPy otevírají XPéčka v Průzkumníkovi Windows bez potřeby externího archivátoru.Pokud se ale jedná o archivy s koncovkami např.:RAR,TAR,7z,JAR,adt. tak zde je již nutné instalovat např.: již zmíněný WinRAR ale bez problému s těmito archivy fungují souboroví manažeři typu Total Commander a jiné (ale je potřeba použít ten archivátor jen se mi zdá práce s TC pohodlnější než ve standardním průzkumníkovi systému (u mě Windows 7)už jen díky kl.zkratkám k obvyklým akcím se soubory).Snad jsem trochu pomohla,Walli.

 
Datum: 07.05.13 15:16
 
avatar

Shareware WinRAR je pro běžného uživatele zbytečnost, bohatě stačí open-source 7-Zip.

 

 

 

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.