Nevyžádané emailové zprávy

Od: Datum: 22.03.13 11:16 odpovědí: 6 změna: 22.03.13 18:10

Pěkný den všem,

chtěl bych se zeptat,jestli vám také chodí do emailové pošty nevyžádané zprávy.

Mně jich přijde za den min.5 a už mně to opravdu štve.

Co s tím?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 22.03.13 11:23
avatar

"...Co s tím?"
Nic. Je to v podstatě celosvětový problém. Antispamové programy něco zachytí něco ne. Jediné, co se dá udělat, pokud Vám spamy přicházejí často od stejných odesílatelů, nebo s podobným obsahem je jejich automatické mazání (podle adresy odesílatele, či jiných kritérií). To se dá u většiny mailových schránek nastavit.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: ladaadal*
Datum: 22.03.13 11:25

Jestli jde o běžný SPAM, tak to je běžné. Ochranou je pouze dobře nastavený spamový filtr, eventuelně doplňky pro filtrování, podle toho, jakého klienta používáš a jako prevence - svůj mail uvádět co nejméně. Pro vyplňování různých dotazníků mít extra mail, naudávat ho na žádných fórech, chatech a jiných veřejných stránkách. Všude tam si roboti maily stahujou a rozesílaj.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ifkali*
Datum: 22.03.13 12:18

Chodí at´ dělám co dělám, nastavuji antispam a já nevím co a nepomáhá to.

Včera mi byla mimo jiné nabízená spamem i půjčka, kterou doporučuje pan Srstka, což by mě zajímalo jestli vůbec o tom kolikrát mediálně známější osobnost vůbec ví. Jestli mají opravdu s každým smlouvu na propagaci , nebo to někdy jede bez domluvy s dodyčnou osobou?

Srstka mi přijde férovej člověk , takže mi to kolikrát nesedí, že by zrovna ten či onen se pokytl na takovou blbou spamovou agitku, ale prachy jsou prachy, nebo o tom ani neví...kdo ví.

Taky nesnáším , když dám známemu email a on mi pak přeposílá takové ty trapárny jako pošli toto dál, nebo toto je vtipné a vidím navrchu xxxxpočet email adres jak se to přeposílá a přeposílá a přepos...

To mám pak jasno o IQ takové tykve, která v mejlu jenom přeposílá blbosti a to má kolikrát vysokou školu...

doplněno 22.03.13 12:20:

Spam nechodí po horách, ale po lidech.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: kukacka*
Datum: 22.03.13 12:48

Já to dělám jak už je to tu zmíňeno. Ještě k tomu přidávám blokování adres.Na Seznamu to jde,nevím jak u jiných mailů. Pro ty kdo neví,otevřete ten mail,kliknete na mailovku ze které to přišlo,objeví se okno s nabídkou a potvrdíte "BLOKOVAT". Dřive to bylo omezené,dne se dá blokovat o 106. Není to úplná ochrana,ale hodně to omezí takovou to poštu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 22.03.13 13:06

V podstatě nic, blokovat. ale pak se i do Spamu podívat, může to tam hodit i očekávaný majl. Problém i je, že něco někomu pošlete a on to přepošle kdekomu, takže ... Nebo si stěžovat, pokud je to od nás.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.03.13 18:10
avatar
V Čechách platí protispamový zákon takže v každém českém spamu musí být někde uvedená možnost kde se dá zasílaní reklamních sdělení zastavit. Spam z ciziny bohužel takovou možnost nenabízí.
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.