Proč se nezobrazuje určité místo stránky?

Od: Datum: 19.03.13 17:59 odpovědí: 4 změna: 25.03.13 19:39

Poradil by někdo, co mám v internetovém prohlížeči Mozilla nastavit, aby se mi při zobrazování stránky objevilo místo, kde jsem byla naposledy. Příklad: na Aukro cz například zadám vyhledat nabídky, ve kterých je obsaženo slovo Tužka - nabídne mi to například 2 stránky. Na stránku se kupříkladu vejde 50 nabídek. Abych si je všechny prohlídla musím tedy rolovat dolů. Otevřu si nabídku, která mě zaujme, pročtu si ji a když se chci vrátit zpět na seznam předmětů, tak mě to vrátí, ale na úplný začátek stránky. Proč mě to nevrátí do původního místa? Já pak zase musím rolovat někam dolů a hledat tu položku, která je někde dole. Poradí mi někdo. Dříve se mi to zobrazovalo do posedně navštíveného místa, tak nevím proč to nyní nejde. Děkuji předem za rady.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 19.03.13 19:19
avatar

Pokud je předchozí stránka uložena v místní paměti a vracíte se na ni tlačítkem zpět, backspacem nebo alt+šipka vlevo, měla byste se objevit na stejném místě.

Na stejném místě se neobjevíte, pokud použijete odkaz ve stránce (Zpět na vyhledávání, Zpět do menu atd) nebo pokud to změnili a stránka se už neukládá lokálně (poslední si můžete ve FF otestovat, pokud máte zájem).


doplněno 25.03.13 19:35:

Hmm, po intenzivním zkoušení jsem zjistil, že to pamatování s tím moc nesouvisí. Nedaří se mi přijít na to, proč by se to mělo chovat tak, jak popisujete. Firefox měl několik podobných chyb nahlášených, ale jsou všechny opraveny (možná leda zkontrolovat aktuální verzi?). Omlouvám se za matení.


doplněno 25.03.13 20:44:

Jojo, načítá se to ajaxem. Ve firefoxu si to ale na jiných stránkách pamatuje (nevšim sem si, že tu je napsaný, o co se konkrétně jedná :)) a třeba v chromu si to pamatuje i na aukru.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.03.13 12:55

Děkuji za radu. Jak poznám, že předchozí stránka je uložena v místní paměti? Vím, že to tak vždycky fungovalo a netuším, co se změnilo. A poradil byste mi jak provést zmíněný test? Předem děkuji.:)

Datum: 25.03.13 19:39
avatar
mam pocit, ze aukro nacita obsah ajaxem do ramcu a je tedy cachovani vylouceno. Doporucil bych proste nabidku rozkliknout vzdy do noveho okna. Nic lepsiho zrejme nevymyslime.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: reni®
Datum: 25.03.13 19:36

podívejte se sem, zjistíte že nejste sám:

http://aukro.cz/phorum/read.php?f=315&i=495169&t=495169

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.