Co to vyvádí ... avastsvc.exe

Od: Datum: 01.11.12 15:50 odpovědí: 5 změna: 01.11.12 22:36
avatar

Dnes mi avastsvc.exe začal šrotovat hardisk a začal komunikovat přes připojení se světem. Nic takového jsem mu nedovolil a nikdy to nedělal. Nemam na mysli aktualizaci. Podle rychlosti dat. přesněji cca 3MBs a délku spojení odhaduji, že prošlo cca 1GB dat. Když si spustím ochranu sítě, tak mi to vyhodí, že běží C:Program FilesAlwil SoftwareAvast5AvastSvc.exe což je standartní umístění avastu a jeho aplikací. prověřil jsem to samým avastem, ESETem, Ad-aware, i system Care, ale nikdo mi o tom nedává žádné hlášky, že by se mohlo jednat o čemkoli podezdřeném. Protože mi ale tok dat leze krkem, a hlavně nevím co se děle, tak jsem tomuto programu ZAKAZAL vstup na sít. V tom okamžiku, se počítač začal chovat jako odpojený od sítě, a neumožnil spojení se světem jakékoli aplikaci. Jakmile jsem Avestscr zpětně povolil, opět připiojení fungovalo. Nechápu to. Po restartu se vše opakuje. Další restart, už sice běhá jen 30-50 kbps oběma směry, ale nevím proč. Bylo něco zajímavého v nové verzi Avastu, co mi uniklo, že třeba system ověžovat data online? Ale to se mi rozhodně nelíbí, aby si někdo, at už Avast otokával, mých ja nevim kolik tisíc GB.

Kdo mi tá kompetentní vysvětlení?

Asi to vyřeším, poslední zalohou, ale pokud to opět udělá po upgrade avastu, tak mě odvezou.

já se z poradte.cz stejně zblazním. Předmět otazky avastsvc.exe je pro něj moc obtížný. Admine .. admine ...


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: mowla*
Datum: 01.11.12 16:06

Jakou máš verzi Avastu a jak ji máš nastavenu - ohledně komunikace (zejména Aktualizace, Cloud, Komunitu, Účet, Komunitu)?

BTW - "já se z poradte.cz stejně zblazním" - je vhodné rejpat do toho, koho žádáš o radu?

*haha**uf*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.11.12 16:15
avatar

obtizny neni... avast jsem poznal poprve pred 10 lety v praci, a od te doby vim, ze to je 'fake' program s 'fake' dialogy a funkci, ALE! je zadarmo *smich* (na Avastu jsem totiz spustil Kaspersky online scan a vysledek byl 20 threats v systemu...), nedavno jsem si rikal hele tady je avast pro android, nahoda je ku..., dame mu dalsi sanci, soupnu ho tam at je klid... a vysledek? to same co na PC totalne zasekany telefon a vykon klesl snad o polovinu... letel po 2 dnech pryc

vyhod to prase uplne ven a nainstaluj si nejaky Antivir... kdyz zvolis eset, muzes vyhodit i Adaware... jinak ty mas 2 antiviry na 1 PC?

doplněno 01.11.12 16:16:

troufam si rict, ze avast vznikl pro lidi, pro ktere internet = seznam.cz

doplněno 01.11.12 21:20:

;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.11.12 17:25
avatar

Spousta lidí si troufá říkat blbosti. *smich*

Ohodnoceno: 1x
 
Od: pepr®
Datum: 01.11.12 21:45
avatar

Řekl bych, že to není vada, ale vlastnost.

Ohodnoceno: 5x
 
Datum: 01.11.12 22:36
avatar

Všude plno blbých keců a konečně schopná odpověď. Škoda, že Ti nemohu poslat 3 body ... leda, že bys zde ještě něco pronesl. Duchaplného.

Děkuji za kompetentní odpověď!

doplněno 02.11.12 06:12:

pepr: Každý si může nahnat co chce, kdyby někdo poskyt odpověď na to na co se ptám ...

ještě čekám na odpověď bmbx, jehož odpovědí si vážím a pak to zas vypnu ...

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.