2.1 repráky k PC

Od: Datum: 17.03.13 23:16 odpovědí: 7 změna: 18.03.13 06:39

Pomalu mi dosluhují repráky u PC, neboť rock u nás zní často a nahlas. Bohužel se moc nevyznám podle jakých parametrů mám nakupovat. Podle počtu W? Vzhledem k tomu, že je mám jen tak pod stolem určitě se nehodí 5.1 ap. Poraďte mi prosím nějaké kvalitní a výkonné s dobrým zvukem.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 17.03.13 23:23
avatar

Já osobně jsem zastáncem kvalitních dřevěných 2.0 spíše než 2.1, ale když už, tak bych bral něco ve dřevě a s dvoupásmovými satelity (středobas + výšky).

Spíš než na Watty (hlavně na ty PMPO) bych se díval na velikost reproduktorů.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: samuraj
Datum: 17.03.13 23:50

A nějaký typ konkrétní nevíte?

Od: ben®
Datum: 17.03.13 23:52
avatar

Dobrý den, naprosto souhlasím s již uvedeným, ale reaguji hlavně na to, že máte repro pod stolem.

Pokud tam netrávíte hodně času, tak to vůbec (jako audiofil) nemohu pochopit. To Vám jde jen o hluk a nechcete z toho poslechu mít požitek? A není to škoda? Mohu doporučit umístění stereo repro do výšky hlavy a "basák" na podlahu. Potom zjistíte, že hudba, kterou znáte jen z poslechu pod stolem, zní úplně jinak a konečně i stereo. Tak, nic ve zlém, berte to jako názor (ale, zkusit si to můžete). Zdravím!

doplněno 17.03.13 23:54:

Konkrétně je těžko radit - doplňte, kolik jste ochoten investovat. Pak se bude lépe radit.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: samuraj
Datum: 18.03.13 00:00

No na financích až tak nezáleží, ale tipoval jsem to 1 - 3 000 Není prostor na repro na stole a hlavně to poslouchám nejčastěji když nesedím u stolu, takže to není tak hrozné.

Od: ben®
Datum: 18.03.13 00:50
avatar

Dobrý den, tak jsem prohledával internet a došel jsem k tomu, že asi bude nejlepší nechat rozhodnutí na Vás - je to poměrně složité vybrat za někoho jiného. Pro lepší orientaci v problému se podívejte viz odkaz a snad se potom budete rozhodovat lépe. Zdravím!

http://avmania.e15.cz/16-akti…20-a-21-velky-srovnavaci-test

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.03.13 00:19
avatar

Rozhodně 2.1 - ale satelity bych umístil na stůl, třeba i za LCD jako to mám já, většinou jsou malé a vejdou se, pod stolem přicházíte o stereo vjem a asi i vyšší kmitočty. To co se dnes prodává jako 2.0 sice vypadá dobře, ale zvukově je to v 99% hrůza - zvýrazněné vyšší středy, malé ozvučnice, repro jen pro parádu.

Vybrat něco dobrého "přes internet" může být problém, dnes se tyto repro k PC rojí různými fake řešeními, kdy je v třeba v bedně subwooferu někde schovaný malý reproduktor, ale aby se to líp prodávalo, na bedně je obrovská pasivní membrána. Zvukově je to potom většinou tragédie - basy nepřesné, dunící.

Těžko říct, podle čeho vybírat. Asi to chce subwoofer z nějakého MDF, hlavně ne komplet z plastu. Někde si to poslechnout, je ale nutné počítat s tím, že ve velkém obchodě a hluku budou hrát úplně jinak než potom doma. Možná nějaké recenze, ale zase co vyhovuje jednomu, nemusí vyhovovat všem.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 18.03.13 06:39
avatar

Taky se připojím a podpořím dvoupásmové 2.0. Sám mám v pokoji stařičké repro od gramofonu Tesla 635A a vzhledem k jejich stáří hrají stále dobře. Ve škole máme Redstar RS-215R a je docela škoda, že je ve třídách tak blbá akustika. Je to taková střední cesta řekl bych a pro někoho kdo poslouchal "pod stolem" si myslím zcela dostačující.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.