Zapojení internetu bez pevné linky

Od: Datum: 30.10.12 13:18 odpovědí: 8 změna: 31.10.12 10:15

Dobrý den,

nerozumím jedné věci. Jak zapojím modem, pokud budu mít odhlášenou pevnou linku? A co se vůbec stane? Jenom nebudeme platit za telefon a tel. přípojka zůstane a do ní se zapojí modem? Momentálně pevnou linku máme a modem je zapojen přes rozbočovač do tel. přípojky (O2 Internet Optimal).

Díky

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 30.10.12 13:23

Dobrý den, my máme internet bez pevné linky a máme na zdi takovou tu krabičku, do který by se dal podle mě zapojit i pevný telefon, ale my tam máme kabel napojený na modem a z modemu potom jednotlivé síťové kabely k pc. Takže problém to není, pevnou linku odhlásíte a budete mít podle mě v té samé krabičce na zdi zapojený ten internet.

Datum: 30.10.12 13:25

Dráty zůstanou, akorát po nich nebudou chodit hovory, ale jen data. Žádný problém.

Od: mowla*
Datum: 30.10.12 13:25

Pokud odhlásíš pevnou linku (nepřejdeš k jinému operátorovi), můžeš stávající modem ´zahodit´ - sice na zdi zůstane zásuvka a z ní vedoucí kabel, ale ten kabel nebude na druhé straně nikam zapojený - tedy k ničemu... Stejnětak můžeš do modemu zapojit kus kabelu a nechat ho volně viset... ;)

doplněno 30.10.12 13:26:

Pokud jsem to tedy pochopil správně tak, že chceš zrušit celé připojení, nejen telefon... *smich*

Od: martin12
Datum: 30.10.12 13:52

Ok, takže pokud chci zrušit jen platbu hovorů (telefon), ale internet dále budu chtít, tak stačí odhlásit pevnou linkut? A pokud bych nechtěl ani internet, tak zrušit?

Od: luke237
Datum: 30.10.12 13:56

Tak by to melo fungovat.

Od: jirbar*
Datum: 30.10.12 14:47

Koupíte VOIP telefon připojíte k internetu ale telefonujete vesele dál přes VOIP internet a daleko levněji. Žáný měsíční poplatek a pokud ano tak jednu korunu měsíčně. Na pevnou linku za 0,40/0,60 Kč a na mobil za 1 Kč za minutu. Tarifikace po vteřinách.

Od: luke237
Datum: 30.10.12 13:54

Telefonni hovory a Internet (DSL) sice behaji po stejnem drate, ale v jinych frekvencnich pasmech. Kdyz zrusite "telefonni hovory", tak operator na druhe strane dratu v ustredne proste jen prestane prijimat (sledovat, zpracovava) to frekvencni pasmo pro telefonni hovory. Na frekvencni pasmo pro DSL to nema zadny vliv.

Od: elektrikar*
Datum: 31.10.12 10:15

Dnes je možnost připojit internet i bez pevné linky v modemu je karta z mobilního telefonu Týmobail, Vodafon. to mobilní připojení je pomalejší při načítání stranky a dost dlouho mi trvá než se připojí můj modem na ústřednu ale jinak jsem spokojen Mám to přez Vodafon.

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.