Jak zobrazit obrázky v RARu?

Od: Datum: 29.10.12 13:38 odpovědí: 9 změna: 30.10.12 11:23

Stáhla jsem si soubor v RAR. Je tam asi 150 obrázků a já bych si je chtěla prohlédnout. Jak je můžu otevřít všechny naráz? Nebudu muset kliknout na každý obrázek zvlášť a zvlášť ho otevírat že ne? Děkuju

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 29.10.12 13:50

Všechny soubory z raru vykopírovat do nějaké složky (resp. ten rar rozbalit), a pak prohlídnout nějakým oblíbeným viewerem (xnview, irfan, gThumb, ...)

Ohodnoceno: 3x

Od: mowla*
Datum: 29.10.12 13:55

Otevřít všechny naráz není moc dobrý nápad... :-D

Jak píše Jethro - rozbalit do složky a pak nějakým prohlížečem postupně otevírat a prohlížet (buďto pomocí šipky na klávesnici a nebo na obrazovce)...

Ohodnoceno: 3x

Datum: 29.10.12 18:03

To jsem ráda, že jste to napsali. Já se s tím trápím už chvíli a ne a ne a ne. Nakonec jsem každý obrázek myší vytáhala na plochu a do složky. Cestou nejmenšího odporu. :D

doplněno 29.10.12 18:20:

Jo a tu složku do Dokumentů.*hi* Ale děkuji za radu. Provedu!

Od: mowla*
Datum: 29.10.12 18:13

Plocha není právě nejvhodnějším umístěním, lepší je nějaký adresář na disku (ne v Dokumentech, přímo na disku)...

A - než je tahat jednotlivě je lepší je označit všechny (Ctrl+a) a vytáhnout je do adresáře najednou...

;)

doplněno 30.10.12 09:52:

To Luke 237: No - Plocha není jen tak obyčejný "další adresář"... Adresář Plocha (a jeho obsah) se při startu počítače načítá do RAM (pro rychlé použití posléze), takže čím je větší, tím déle start trvá (zpomalení se projeví zejména při velkém množství byť i malých souborů), je-li obsah ´dost´ velký, musí OS při startu swapovat - a tím se ztrácí smysl... Zkus si to...

*zed*

doplněno 30.10.12 10:43:

To Luke237: :-D Tak to nevím... U Win 3.1 (a 3.11 - což je v tomto ohledu totéž) jsem to nesledoval... Poté u Win95, WinNT (3.51-4.0), Win2k, WinXP a Win7 (samozřejmě mám na mysli jen platformu worksation) je závislost mezi rychlostí startu a obsahem Plochy snadno vysledovatelná - pokud se ti to nepozdává, přesvěč se...

*smich*

doplněno 30.10.12 10:51:

Oprava: "worksation" má být ve skutečnosti "workstation"...

Od: luke237
Datum: 30.10.12 07:49

"Plocha" je jen dalsi adresar na disku (tedy naposledy, kdyz jsem to kontroloval). Stejne tak Dokumenty jsou jen dalsi adresar.
Souhlasim ale s tim, ze je lepsi to rozbalit do nove vytvoreneho adresare, at se to nemota s jiz existujicimi soubory v nejakem adreasri.

Datum: 30.10.12 10:15

Mowla, diky za info ohledne nacitani "Plochy" pri bootu. Od kterych Win to takhle funguje?

Datum: 30.10.12 10:26

Co já vím, tak už od Win 95.
doplněno 30.10.12 10:49: Mimochodem, na rozbalování doporučuji bezplatný 7-zip.

Datum: 30.10.12 11:12

Uz od Win95? Diky za nove informace. Zkouset to nebudu, verim ti. Na Internetu jsem ted v rychlosti nasel jen zminky o WinXP a vice tomu nehodlam venovat. Pamatovat si to ale budu. Pro kazdy pripad, kdyby to po me nekdo chtel.

Od: buss®
Datum: 30.10.12 11:23

Vytvořím na disku adresář, soubor otevřu, ctrl alt a vše zkopíruji do adresáře. Pak si to prohlédnu jako náhledy vše.
Možná je však (foto)program, který umí i takový soubor otevřít do náhledu.

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.