Zpomalení PC

Od: Datum: 11.04.13 19:38 odpovědí: 6 změna: 06.12.14 21:35

Výrazně se mi prodloužila odezva PC na kliknutí myší a při načítání stránek se objevuje hláška- čekání na mezipaměť-

Aktualizace Windows jsou v pořádku.Při testu Tune Up vyskakuje l problém - Myš MIcrosoft pro port PS/2 nepracuje

správně. Provedl jsem aktualizaci ovadačů a problém zůstal. Jedná se o OS Windows Vista Home Premium, Protivirák

Avast nic nenašel . Moc díky za pomoc

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.04.13 20:37

Zkus myš ovládat klávesnicí, jestli načítání stránek bude to stejné. Nastavíš to v Ovl. panelech-Usnadnění.

Ohodnoceno: 2x

Od: ronnysak
Datum: 12.04.13 18:06

Moc díky za pomoc, ale zpomalení PC - čekání na uvolnění mezipaměti to nevyřešilo.

Od: ben®
Datum: 12.04.13 19:34

Dobrý den, rozumím tomu tak, že problém je v prohlížeči, když jdete na internet, ale ne při běžné činnosti na PC. Pak by stačilo vyčistit mezipaměť toho prohlížeče - tato volba bude přímo v jeho nastavení. Zároveň si vymažte i cookies. Toto je dobré provádět (jako údržbu) pravidelně a stránky půjdou rychleji. Pokud se zpomaluje celý PC, tak může být spuštěn nějaký program na pozadí, který "užírá" paměť - muselo by se to zjistit a vypnout ho. A pokud myš (kurzor) jezdí a kliká, tak bych ten problém s ovladačem neřešil - to by nemělo zpomalovat PC. K zrychlení PC by měla např. přispět defragmentace HDD, smazání nepotřebných souborů (např. v TEMP), úprava velikosti stránkovacího souboru, vypnutí i všeho nepotřebného nebo pročištění registru. Takže je toho dost, kde hledat příčinu. Zdravím!

doplněno 13.04.13 11:23:

Zdravím důchodce-amatéra. Tímto jste mne pobavil a jste i důkazem toho, že PC není výsadou mládí.

Hlavně, že už to běhá dobře a do budoucna zase víte něco nového o údržbě OS v PC. Zdravím!

Ohodnoceno: 2x

Od: ronnysak
Datum: 13.04.13 11:15

Zdravím a moc děkuji za poradu a směr, jak postupovat při odstranění závad. PC z hlediska Hardware OK, rovněž i

Windows a programy. Garazdu mi asi dělal Google Chrome s tzv.rychlou volbou Seznamu. Po odinstalaci Rychlé volby

a nepotřebných doplňků, PC funguje na 1 s *. - žádné čekání na uvolnění mezipaměti a po zprovoznění turbo režimu

systém kmitá jak hodinky. Ještě jednou dík .

PS omlouvám se za nepřesné definování problémů - zn. Důchodce - amatér

Od: ginno
Datum: 20.03.14 00:55

Zdravím vás

Já mam uplne stejny problem ale nemám zadnou Seznam lištu nainstalovanou v chromu.

Mel jsem problem uz nedavno ale reklamoval jsem ssd a mezinim jsem mel nahozeny obycejný HDD a dnes jsem nainstaloval jine uplne nové SSD a problem se zamrznutím a čekáním na mezipaméť je zpátky.

Podotýkam ze na tom HDD jsem behem mesice nezaregistroval problem.

Ma jeste nekdo radu co stím?

Ohodnoceno: 0x

Od: b0ss
Datum: 06.12.14 21:35

čau mě pomohlo usb dat na ready boost pokud máš navíc flashky celkove je to lepsi i ve hrach se mi to posekavalo přečasovat ram mhz když to zvladnou další + jinak vypni jednotlivě u disků ntfs mezipaměť a ve správci taky pokud nemáš flashky nebo to mas na noťasu tak povol mezipaměť jen na C: a to svojí hodnotou 400-400 mb a pošlape to cajk mělo by ok ;) .

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.