Votocvohoz.cz - jak to funguje?

Od: Datum: 26.10.12 17:16 odpovědí: 4 změna: 28.10.12 02:13

Dobrý podvečer :)

Už delší dobu vím o stránce www.votocvohoz.cz, kde můžete nabídnout své staré oblečení nebo věci, co už nenosíte, a buď je prodat nebo někomu zadarmo darovat. Mám ve skříni hodně věcí, které už nenosím, a možná bych tuto stránku využila. Protože nikoho ve svém okolí neznám, kdo s tím má zkušenost, obracím se s dotazem na vás. Nevíte někdo, jak to tam funguje? Když třeba má někdo o věc, co nabízím zájem, jestli mu ji pošlu poštou a případně jak? A máte někdo nějaké zkušenosti s touto stránkou, jestli je dobré tam opravdu prodávat, jestli se to vyplatí?

Děkuji za případnou odpověď.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 26.10.12 20:21
avatar

Jak probíhá transakce?

Existují 3 možnosti, jak své věci předat dál: darovat, vyměnit nebo prodat.

Pro získání předmětu se musí uživatel spojit s majitelem. K tomu existuje funkce "Tohle chci!".

V případě, že chce majitel předmět vyměnit za něco jiného, musí s předmětem, který byl k výměně navrhnut, souhlasit.

Pokud chce majitel předmětu věc darovat a najde se více zájemců, může si majitel sám vybrat, komu nakonec předmět přenechá.

Při prodeji se musí majitel a zájemce o koupi mezi sebou dohodnout na tom, jak bude probíhat platba.

Ve všech případech se také musí oba uživatelé dohodnout na tom, jakou variantu předání či zaslání předmětu zvolí a kdo bude platit poštovné.

Tak např. toto a mnoho dalších vysvětlení najdete na té stránce http://www.votocvohoz.cz/main/faq

zda se to vyplatí, záleží jen na Vás a dohodě s protějškem, který buď zaplatí nebo za Vaše věci nabídne něco ze svých přebytků...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.10.12 09:35
avatar

Vyplatí se to stejně jako jakýkoliv jiný bazar. Podle mne je lepší zachovalé věci nabídnout dál nebo je i někomu věnovat zdarma, než je vyhodit.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.10.12 09:41
avatar

Já prodávám hadry na aukru, pokud nějaké mám lepší a ty ostatní nosím do charity. Pro prodej na netu je základ věc dobře vyfotit, protože fotka je 60% úspěchu. Když to někdo cvakne s bleskem na ramínku v šeré místnosti, kde se blesk odrazí od skříně, vysvítí tam bílou skvrnu a ostatní je ponořeno do šera s mocnými stíny, má to rozmazané z fotek z mobilu, které nelze zaostřit a vypadávají tam ostrůvky barev, takže fotka je poseta barevnými skvrnami, tak to prodá těžko.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.10.12 02:13
avatar

Znám pár "slečen" co prodávájí a snad už několik let... po roce jim to není dobré ale třeba je to ve stavu kdy za z 1000czk to sleví na stovku a jde to... věšinou funguje pošta, popř. osobní domluva...

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.