Řezače papíru složitých tvarů

Od: Datum: 23.10.12 15:01 odpovědí: 2 změna: 24.10.12 13:02

Ahoj, chtěla bych se zeptat na jednu věc. Chci si něco natisknout a potom vyřezávat - vystřihávat. Například si představte, že natisknete červený plný kruh o poloměru 2cm a teď jej chcete bezchybně vystřihnout...nebo štítek se zakulaceným rohem a podobně... Nikdy jsem nic takového nehledala, tak ani nevím co vlastně poptávat..Samozřejmě, mohu se pokusit pižlat zakulacený tvar pomocí nůžek ale výsledek nevypadá dobře, pokud porovnám s profi výsledky. Jak na to? Čím?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 23.10.12 15:16
avatar

Na podobné věci by se hodila raznice...

Dělají se různé tvary-kroužek je to nejmenší..

Pro průměr 22mm stojí raznice na papír 89Kč..pro papír gramáže do 220g/m2.

doplněno 23.10.12 15:19:

P.S.: raznice se samozřejmě vyrábí i pro různé jiné tvary..Pokud si nevyberete z "typových", pak jedině udělat na zakázku.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.10.12 13:02
avatar

Můžete si nechat nadělat nějaké razící pomůcky, nějaké tvarové ruční razníky, které přiložíte k papíru nebo plechu (tenkému a měkkému), prásknete po nich velkým kladivem a razník vám vystřihne tvar. Ale nejsem si zrovna jistý profesionálním výsledkem.

Průmyslově se tvarové výstřižky dělají na speciálních strojích. Ty stroje jsou pochopitelně dost drahé a navíc, požadovaný tvar musíte nejdříve nakreslit v nějakém strojovém formátu. Obvykle stačí formát dwg z ACADu, případně dxf.

Takže na závěr řeknu něco, co asi nechcete slyšet. Dělat přesné výstřižky není práce pro domácí kutily.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright Š 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.