Photoshop změna barvy např auta

Od: odpovědí: 6 změna:

Dobrý den nemohl by mi někdo poradit? jak změnim barvu např u auta? našel jsem si funkci nástroj nahrazení barvy ale neudělá mi to tu barvu kterou chci...:( červené auto do černé barvy nejde změnit udělá to pouze šedou jak na to?

Děkuji

6 odpovědí na otázku

 

 


2x

ctr+u se otevře možnost upravit barvu, sytost a tmavost, nastavení požadované barvy je potřeba naštelovat všechny tyto táhla tak, jak potřebujete. Ne vždy to však dopadne dobře, záleží na fotce, na barvě, osvitu při focení a je problém pak poladit ještě okraje auta, aby tam byl plynulý přechod do okolí.

doplněno 22.10.12 15:08:

Samozřejmě si musíš napřed označit úsek, ve kterém měníš barvu.

Lze udělat náhradu barvy (nástroj Replace color), kde do pipety nabereš barvu a tu pak změníš tam, ale ve skutečnosti to moc nefunguje, protože 1) ta barva se ti pak změní též všude 2) ono to nemá jen jednu barvu, ale barev hodně, takže bys to musel dělat po takových mapách.

Takže ta metoda objet lasem a pak ctr+u a upravit barvu, sytost, světlost je nejrychlejší.


to jo ale to se mění i celé okolí... myslel jsem že existuje nějaká rychlejší metoda než abych musel označovat celé auto atd...

Když Vy si to představujete jak Hurvínek válku...

Pokud to má vypadat pořádně a věrohodně, tak to za 2 minuty a na jedno kliknutí opravdu neuděláte..

jde to udělat v gimpu

slunecnice.cz/...

 


1x
avatar jethro

Tenhle nástroj podle všeho změní odstín, ale už ne sytost a světlost. Takže černou nedocílíš. Zkus vybrat (lasem) tu šedou karosérii, a ztmavit ji (stažením gama), ale stejně si myslím, že to nebude ono.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]