Phenom II X4 965 BE vs FX-6100

Od: Datum: 20.10.12 12:50 odpovědí: 1 změna: 22.10.12 08:15

Dobrý den,
sestavuji nový PC:
RAMky 8 GB(1600MHz), MB - asus m5a97 evo R2.0 a GPU - gigabyte hd 7770 E. OC 1GB

Je pro přibližnou představu přestavuju.

Pořád se nemůžu rozhodnou mezi těmito dvěma procesory. I na internetu se reakce na tyto CPU liší. Zajímal by mě váš názor. Hlavní využití PC/CPU je středně náročné programy (Corel, AutoCad, VisualBasic, C# atd. a náročnost her např. vydání 2012/leden/ obecně na FullHD deatily). PC plánuju mít nějakou chvíli (cca 5let) :D.
Můžete poradit?
Děkuji
Lukáš

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 22.10.12 08:15

Jádro Bulldozer je novější, cahe 8mb je lepší než 6mb u Phenomu, a 6x3300 je taky víc než 4x3400 takže pro mě by byl FX6100 jasnou volbou a to ani nemluvím o odběru proudu. Jestli ho má deska v seznamu podporovaných procesorů, tak rozdíl v ceně je tak minmální že se vrátí po pár měsících provozu v účtu za elektriku.

Výkonově mi připadají oba procesory předimenzované na to aby je člověk smysluplně využil v plném zatížení takže možná bych spíš koukal na výkonnost grafiky než na super procesor, ale kdo ví co bude za pár let standardem. Třeba ho využijete.

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.