Phenom II X4 965 BE vs FX-6100

Od: odpovědí: 1 změna:

Dobrý den,
sestavuji nový PC:
RAMky 8 GB(1600MHz), MB - asus m5a97 evo R2.0 a GPU - gigabyte hd 7770 E. OC 1GB

Je pro přibližnou představu přestavuju.

Pořád se nemůžu rozhodnou mezi těmito dvěma procesory. I na internetu se reakce na tyto CPU liší. Zajímal by mě váš názor. Hlavní využití PC/CPU je středně náročné programy (Corel, AutoCad, VisualBasic, C# atd. a náročnost her např. vydání 2012/leden/ obecně na FullHD deatily). PC plánuju mít nějakou chvíli (cca 5let) :D.
Můžete poradit?
Děkuji
Lukáš

1 odpověď na otázku

 

 


0x
avatar totak

Jádro Bulldozer je novější, cahe 8mb je lepší než 6mb u Phenomu, a 6x3300 je taky víc než 4x3400 takže pro mě by byl FX6100 jasnou volbou a to ani nemluvím o odběru proudu. Jestli ho má deska v seznamu podporovaných procesorů, tak rozdíl v ceně je tak minmální že se vrátí po pár měsících provozu v účtu za elektriku.

Výkonově mi připadají oba procesory předimenzované na to aby je člověk smysluplně využil v plném zatížení takže možná bych spíš koukal na výkonnost grafiky než na super procesor, ale kdo ví co bude za pár let standardem. Třeba ho využijete.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]