Antivir Microsoft Security Essentials

Od: Datum: 19.10.12 08:06 odpovědí: 7 změna: 21.10.12 11:31

Ahojj chci si nainstalovat do notebooku antivir Microsoft Security Essentials ale hlásí mě to že mám zapnutý jiný antivir a to je windows defender a odinstalovat nejde jenom jsem o´ho vypnul a instloval jsem Microsoft Security Essentials a hlásí mi to že je stále aktivní jiný antivir. stane se něco když nainstaluju Microsoft Security Essentials? půjde ntb normalně?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: antimalware*
Datum: 19.10.12 10:11

Obecně je problém, když máte dva antiviry, které používají rezidentní ochranu, ale pokud se nepletu windows defender antivir není, je to proti nežádoucím aplikacím, takže by nainstalování Security Essentials vadit nemělo. Ještě koukněte, jestli tam nemáte v notebooku nějaký antivir od McAffee nebo Symantec. Někteří výrobci to k notebookům dávájí.

Btw: Máte nějaký speciální důvod proč Microsoft Security Essentials? Osobně bych se pokusil obě MS věci dát pryč a buď si koupit komerční komplexní balík (ESET, AVG, Avast), případně nějaký free antivir - AVG nebo Avast, příp. Avira je tuším taky zdarma. Ve všemožných testech se MS věci moc dobře neukazují.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: gino
Datum: 19.10.12 13:12

nic si zbytečně nekupujte,je spousta antivirů co jsou zdarma,jsou to vyhozené peníze,MSE je dobrý antivirový program,nedám na něj dopustit,neobtěžuje žádnými aktualizacemi apod.jako třeba avast

zkuste na do nabídky start naspat antivir,snad vám to nějaký v pc najde,poté jej odinstalujte a znovu pak spustte MSE,

popř.nainstalujte jiný třeba AVG,nebo aviru ,.ale ta není v češtině,

Gino

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bo*
Datum: 19.10.12 13:24

Stačí ten Defender vypnout a nevšímat si hlášek.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: antimalware*
Datum: 19.10.12 15:04

Psal jsem, že jsou free antiviry...kupování jsem zmiňoval v souvislosti s produkty, které zabezpečují komplet vč. firewallu. Na AV testu si úplně nemyslí, že je MSE dobrý - viz. tento test.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 19.10.12 13:53

Defendera spíše odinstalovat, také mi to blblo, byl na to nějaký progámek tuším.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.10.12 19:07
avatar

Pokud Vám to hlásí jiný antivir,určitě to není defender.Když jsem instaloval MSE,automaticky to defender vypnulo s upozorněním o vypnutí a o tom,že není potřeba.Stalo se mi ale,když jsem známému dával MSE.Omylem jsem dal na 32bit win 64bit MSE.Odinstaloval jsem jej a zkusil jsem dát správně 32bit MSE.Při instalaci mě to upozornilo,že v PC jiný antivir a nelze pokračovat v instalaci.Odinstaloval jsem jej a dal tam Avast.To mu nevadilo a Avast mu běží bez problému.Při každém pokusu o instalaci správného MSE se situace opakuje a při tom,po důkladné prohlídce software i registrů jej nenajdu.Vím co s tím ale až při přeinstalaci ,,do čistého".

Nemůže to být něco podobného?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.10.12 11:31
avatar

"instloval jsem Microsoft Security Essentials a hlásí mi to že je stále aktivní jiný antivir. stane se něco když nainstaluju Microsoft Security Essentials"

Tak teď nevím, instaloval jste už MSE, nebo to teprv plánujete?

Windows Defender je "starší verze" MSE, instalace MSE by měla proběhnout bez problémů, i pokud je zapnutý, během instalace se vypne a zapne se MSE. V tom bezpečnostním přehledu pak uvidíte oba, Defender vypnutý, MSE zapnutý.

Pokud jste se už o instalaci pokoušel a nejde, bude nejlepší říct, co přesně to píše, a taky kouknout do centra zabezpečení, jestli tam náááhodou není ještě další antivir.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.