Prázdný disk není prázdný

Od: Datum: 16.03.13 09:14 odpovědí: 8 změna: 17.03.13 07:41

Dobrý den, na disku D viz obr. je soubor, který nelze ani smazat, ani naformátovat, celý disk je prázdný a přesto píše,

že obsahuje 6GB dat. Jde se toho nějak zbavit.Díky

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 16.03.13 09:16

Obr.2

Datum: 16.03.13 09:16

Obr 3

Od: luke237
Datum: 16.03.13 09:31

Jestli jsem neco neprehledl, tak to vypada, ze tech 6GB je uvnitr toho adresare SKROB.

Zapni si v menu TC Zobrazovat skryte soubory a Pocitat velikost adresaru. Tak budes hned videt, kde ti kolik co zabira.

Ohodnoceno: 0x

Od: luke237
Datum: 16.03.13 09:35
Jestli presto chces ten adresar 33dd8... smazat, tak koukam, ze je jen "ke cteni". TC by snad mel umet mazat takove adresare standardne, jinak si nekde v menu nastav moznost mazani i "read-only" souboru.

Datum: 16.03.13 09:46

Při tvrdém přeformátování disku by měly zmizet veškeré soubory, tedy i ta skryté, zaheslované a jen ke čtení. Pokud se tak nestane, je něco špatně. Zkusil bych disk přeformátovat v jiném PC.

Od: ben®
Datum: 16.03.13 10:26

Dobrý den, kdysi jsem se zbavil souboru, který nešel smazat, až po restartu PC a nabootování do nouzového režimu (snad klávesou F8). Tam jsem ho potom smazal a znovu nabootoval PC normálně.

Mohlo by to pomoci. Další možnost je stáhnout si Live-CD s OS Linux, vypálit jako obraz disku a pak po nabootování z CD-ROM smazat adresář pod Linuxem. Zdravím!

Ohodnoceno: 1x

Od: zabu
Datum: 16.03.13 16:59

To může být nějaká historie, starý koš, bůhvíco. Co na to třeba jen nástroj pro čištění disku ve Win? Co na to říká CCleaner?

Datum: 17.03.13 07:41

Tak jsem ho zrušil Linuxem.Díky za rady.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.