Vrátit smazaný soubor z počítače?

Od: Datum: 11.10.12 12:01 odpovědí: 8 změna: 11.10.12 18:14

Dobrý den! chtěl bych se zeptat zda jde vrátit soubor co byl vysypán z koše muj debilní bratr mi smazal instalačku co sem stahovak dva dny?děkuiji

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: mowla*
Datum: 11.10.12 12:13

Lze použít nějaký ´undelete´ program (např. UndeletePlus - stáhnout lze zde - http://www.slunecnice.cz/sw/undelete-plus/ ). Ale pozor - je třeba jej stahovat i instalovat na jiný disk, než je ten, na nějž byl vymazaný soubor uložel (jinak hrozí přemazání)...

doplněno 11.10.12 12:21:

V tompřípadě to ´cpi´ na flashku - tu snad máte, ne? - Pokud to budeš stahovat do stejného diskového oddílu, dost pravděpodobně ten původní soubor přepíšeš a tím pádem nebude co obnovovat... Stejnětak doporučuju do obnovení s počítačem moc nepracovat (třeba defragmentace s téměř 100% jistotou smazaný soubor mázne definitivně)...

;)

Od: nazlobeny
Datum: 11.10.12 12:18

jenže mi máme jen jeden disk

Od: nazlobeny
Datum: 11.10.12 12:27

a na tadyk tenhle http://www.slunecnice.cz/sw/winutilities-free-undelete/ to musím taky na jiný disk?

Datum: 11.10.12 12:32

Stáhni si to na USB klíč, ne na HDD!
Tím nepřepíšeš ty smazané soubory!
doplněno 11.10.12 12:36: Potom z klíče pustíš Undelete, obnovíš ty smazané soubory, a teprve potom ho znovu nainstaluješ na HDD, pro strýčka Příhodu.
doplněno 11.10.12 15:13: Není problém použít Recuvu!
Problém je v tom, že pokud ji už nemá nainstalovanou, může při instalaci přepsat právě ty soubory, které chce zachránit!
Proto radíme stáhnout na externí disk a až po záchraně smazaného nainstalovat program na pevný disk. V případě další potřeby ho bude stačit už jen spustit...
Ohodnoceno: 2x

Od: ladaadal*
Datum: 11.10.12 12:33

Nebylo by tedy nejlepší stáhnout si to znova a příště uložit tam, kam se bráška nedostane? Jistě to neudělal schválně. Co si zřídit každý svůj účet na počítači, aby k takovým situacím nedocházelo?

Od: gino
Datum: 11.10.12 13:20

co zkusit Recuvu

Datum: 11.10.12 15:15

Me tedy krom obnovy smazaneho souboru napadlo, podivat se do slozky TEMP. Ono hodne takovych instalacnich souboru zustane po stazeni nekde ukryto ve slozkach windowsu.

Zkusil bych hledat a to i ve skrytych souborech. Uz jsem takto nasel spoustu veci, co akorat zabirali misto.

Datum: 11.10.12 18:14

Stáhni tohle, nainstaluj a spusť. Pak v okně programu napiš do kolonky ázev smazaného souboru, nebo aspoň příponu (1) a stiskni "Hledat" (2). Program bude chvíli prohledávat počítač a vypíše ti seznam nalezených souborů (3 - já tam nic nemám, protože jsem hledání nepoužil). Najdi ten, co hledáš (jestli tam bude) a stiskni "Obnov" (4). Pak vyber místo pro uložení obnoveného souboru - nejlépe na jiné médium, nebo aspoň do jiné složky - a potvrď.
Jestli program ten soubor nenajde nebo označí jako "špatný", "velmi špatný", nebo dokonce "nelze obnovit", radši to stáhni znovu, protože pravděpodobnost úspěšného obnovení se blíží nule.

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.