Co se učit v oblasti IT do budoucnosti?

Od: Datum: 07.10.12 20:52 odpovědí: 6 změna: 08.10.12 12:49

Chodím na IT šklu a zajímalo by mě v čem bych se mohl v budoucnosti uplatnit :) Hledám něco co se třeba můžu učit už teď (programování , photoshop , apod.. )prostě věci co se člověk učí celý život .. resp. čím dřív začnu tím lépe ,když už začnu teď budu mít v budoucnu výhodu


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: thomas100*
Datum: 07.10.12 20:57

Když chodíš na "IT školu", tak se určitě Photoshop nebo jiné editory učíte, ne? A jinak programování má zcela jistě budoucnost, Photoshop se naučíš docela rychle. Ale aby si uměl programovat, tak musíš už mít určitou praxi, aby si dokázal vše správně algoritmizovat. A Jaký jazyk? Jeslti máš v plánu Pascal, apod., tak ten možná spíš pro začátek. Jinak doporučují spíš céčko nebo na skriptíky Python (dnes se vlemi často uplatňuje i u webových stránek a aplikací). A když zabloudíš do programování mikrokontroléru přes céčko nebo nějaký assembler pro začátek, nebude to chyba.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 07.10.12 21:02

Z PC se učíme snad jen word *frajer*...

Jde mi o programování celkově nic jinýho asi nemá cenu? pokud nenabídne nikdo jiný nápad zajímá mě s jakým jazykem začít ...

Jsem naprostý zelenáč ;)

Od: thomas100*
Datum: 07.10.12 21:04

Pro základy programování se výborně hodí jazyk SmallBasic (je sice od Microsoftu, ale neva). Pak bych přičuchl to HTML/CSS. A zkus Linux (třeba Ubuntu pro začátek).

doplněno 07.10.12 21:14:

Jen pozor, ať si v tom neuděláš guláš. Nedělej nejlíp víc jak dvě věci zároveň. Pak příjde nějaký jazyk ve škole a bude toho na tebe hodně.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.10.12 21:25
avatar

Webové aplikace a technologie, HTML, CSS, PHP, Javascript, ...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hm®
Datum: 07.10.12 22:09
avatar

Nejspíš je téměř jedno, čemu se teď budeš věnovat. Nakonec stejně budeš dělat něco jiného nebo s něčím jiným. Získej co nejširší všeobecný, ale dobrý přehled; ne jen "že něco je", ale pokud možno i trochu do hloubky.

V otázce zmiňuješ v podstatě jen obecný SW. A co když budeš správcem převážně HW? Nebo co když budeš především zaškolovat klienty do speciálního firemního SW? A třeba bude tvou hlavní náplní konfigurace a údržba serverů a pracovních stanic, tedy hlavně OS, bezpečnost a spol. Je strašně moc oblastí, ke kterým se můžeš jako ajťák v budoucnu dostat. A nejdůležitější je, abys měl dobrou představu, co se po tobě chce, a aby ses dokázal do potřebné problematiky co nejdřív dostat.

Takže - určitě se něčemu věnuj, začni třeba tím, co tě zajímá a baví, ale neodmítej ani ostatní oblasti.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.10.12 12:49
avatar

no tak samozřejmě vývoj směřuje jednoznačně na net. Kdo umí psát aktivní netové aplikace, ten má džob jistý.

Další pole neorané je automatizování konstrukčních prací. Jestli máte spády na techniku, pak bych vám doporučil právě tento obor, protože automatizovat konstrukční práce neumí už vůbec nikdo. Co normální člověk počítá půl dne a kreslí dalšího půl dne, to s pomocí dobře napsaného programu zvládne za pár minut a bez chyb. Tato disciplína je ale dost těžká, protože musíte znát obory dva, projektování nebo konstruování a samozřejmě programování. Není to snadné, ale jestli je oba zvládnete, pak si v práci můžete dělat co chcete. A když se vám dělat nechce, tak neděláte a nikdo to nepozná.

Není špatná taková pozice.*jasne*

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.