Užití externího hardisku místo interního hard

Od: Datum: 07.10.12 16:49 odpovědí: 6 změna: 11.10.12 11:07
avatar

Chtěl bych se zeptat na postup jak provést tento úkol, mám takový minilaptop, který má snad okolo 3,5 G flash disk místo klasického pevného disku, takže to je jen tak-tak tam dostat Windows XP.

Chtěl bych ho však využívat jako normální laptop, tak že bych s ním pracoval přes externí pevný disk kde by byl umístěn Windows XP.Snad se tomu říká naklonování na externí disk.Bude to pracovat?A jak to provést?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 07.10.12 17:51
avatar

Pracovat by to mělo, ale není to moc dobrý nápad. Stačí ho pak omylem odpojit při běžícím systému a je o problém postaráno. Co je to za stroj? Nešel by interní disk vyměnit za něco většího?

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 08.10.12 10:27
avatar

Děkuji za odpověď.Je to takový mini ASUS Eee.A má jen Atom flash disk na desce.Takže mohu použít jen něco externího.Ale jak na to?

Datum: 08.10.12 20:48
avatar

Volil bych spíše SDHC kartu. Má sice menší kapacitu a je dražší, ale nechá ti volný USB port a je rychlejší. Systém na ni, data na externí médium.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 09.10.12 12:27
avatar

Ještě jednou díky za odpověď.Popravdě počítač patří kolegovy a on chce investovat jen do nějakého externího disku (třeba 500G) a dostat tam WIndows XP, ale problem je že to nejde mimo počítač.Myšleno, na externí disk, který není v počítači neznám metodu jak dostat Windows XP.Je nějaký postup jak toho docílit?

Od: hm®
Datum: 09.10.12 13:03
avatar

A proč chce na externí disk strkat systém? Ať si nechá WIN vevnitř a externí disk používá na uživatelské programy a data, tzn. na všechno ostatní, kromě systému.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 11.10.12 11:07
avatar

No, jak už jsem se zmiňoval na začátku, věc není tak jednoduchá jak se na první pohled zdá.Ten pevný flashový disk na tom laptopu má kapacitu 3,60G tzn. že se tam směstná s bídou Windows XP+aktualizace a disk je plný a činnost resp. využívání je omezeno a to dost.Nebudu zde vypisovat všechny věci, ale je to prakticky nepoužitelné.

Proto je zde jediná naděje zakoupit i třeba nějaký 16G externí flash a využívat operační system pro tento laptop skrze něj.On se počítače nechce vzdát je to dar a tak bych mu chtěl nějak pomoci to zprovoznit.Ale tuším, že dostat Windows na něco externího asi nebude lehká záležitost a i po naistalování se to asi musí nastavit, aby to vůbec běhalo.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.