Instalace routeru

Od: Datum: 02.10.12 09:52 odpovědí: 15 změna: 03.10.12 21:39
Dobrý den,potřeboval bych od někoho zkušeného posadit s instalaci routeru. Mám domů zavedeny internet od místního poskytovatele ve kterém vede i iptv. Hlavni kabel mi vede do switche a z nej to mám rozvedený jeden kabel do pc a druhý do tv. Teď jsem si koupil router tp-link wr740n,který jsem pripojil dalším kabelem ze switche. Pomocí přiloženého cd jsem ho nainstaloval,vše šlo v pohodě,opsal jsem si nejdříve všechny hodnoty internetu na kterém mi to běží a při instalaci routeru jsem zvolil statickou ip a vše vyplnil a instalace se úspěšně dokončila. Pc hlásí internet připojen,i přes notebook pomocí wifi se připojím,signál je plný,ale internet nejede. Zkoušel jsem i klonovat mac,dal save a taky nic. Pak jsem ještě zkoušel v tom lan přespat tu hodnotu a taky nic. Zkoušel jsem i instalaci ručně,pomocí ty ip adresy,vše tam nastavil tak jak mám a zase nic. Signál na wifi je plný ale neteče tam net. Už fakt nevim co s tím. Je tu někdo kdo mi napíše presnej postup pro blbce krok po kroku? Už jsem z toho zoufalej.
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: mowla*
Datum: 02.10.12 10:08

Instalace routeru má tři části - WAN (připojení ´vnějšku´), LAN (místní síť po kabeláži) a WLAN (místní wifi). Podle popisu odhaduju, že LAN a WLAN chodí.

Takže WAN - router je potřeba nastavit tak, jak bylo původně nastaveno PC - jaké bylo to nastavení TCP/IP?

doplněno 02.10.12 10:29:

WLAN a LAN zatím neřeším(e)... ;)

WAN - je nastaveno přesně to, co bylo na PC (odhaduju DHCP)? - má router přidělenu IP? -

doplněno 02.10.12 10:34:

Resp. - kde v tomto případě bývá problém... Router nemůže s modemem (a tím i netem) komunikovat bez IP přidělené poskytovatelem netu - obvykle to bývá pomocí DHCP (zejména, pokud nemáš veřejnou IP).

Pokud router IP adresu přidělenu nemá, je problém buďto:

1. špatně nastavené DNS

2. kontrola providera na MAC - je nutné, aby router měl stejnou MAC jako původní PC - používá se klonování (clone) MAC

Ohodnoceno: 0x
 
Od: petan85
Datum: 02.10.12 10:23
Do wlan jsem napsal název sítě a heslo,to funguje,zobrazuje se mi to i přes wifi se tak připojím,jen neteče internet,ale signál je plný. Wan jsem taky nastavil pomocí těch čísel co jsem si opsal z vlastnosti síťové karty...ip adresu,dns a tak. Ale stejně to nejede. Lan jsem nenastavoval,ten se nastavil automaticky,jenom když mi to nešlo jsem přepsal tu ip.
Od: petan85
Datum: 02.10.12 10:45
A kde najdu tu ip routeru? V návodu na instalaci je ip,kterou když zadám do vyhledávače,tak se dostanu na to nastavení routeru. To je ona? Ale zase je pravda,když jsem zkoušel net tak mi to hodilo chybu spatne dns. Tak nevim. To clone mac jsem dával. Wan jsem nastavil tak jak bylo v pc.
Od: mowla*
Datum: 02.10.12 11:03

IP adresa, přes kterou se k routeru připojuješ browserem je jeho LAN (místní), potřebujeme WAN (propagovaná k poskytovateli netu)...

Přihlaš se na router (do managementu) a přejdi v menu do Network - v sekci WAN uvidíš aktuální nastavení - obvykle poskytovatel přiděluje IP pomocí DHCP, takže by měla být Dynamic, případně zkus Renew (znovunačtení) - jaké hodnoty mají jednotlivé adresy?

doplněno 02.10.12 11:46:

Ve WAN je potřeba nastavit totéž, co bylo původně v PC - tedy (předpokládám) Dymamic, případně DNS, IP by si měl router ´líznout´ od providera...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: petan85
Datum: 02.10.12 11:28
velice se omlouvám,ale já nejsem teď momentálně doma,domů se dostanu po půl šestý,myslel jsem,že to nějak vyřešíme takto na dálku,včera jsem se s tím zaobiral dvě hodiny. A až se dostanu do toho wan co potom? Ty hodnoty by tam měly být ty,co jsem nastavil ne? Já se večer ještě ozvu,zatím moc děkuju.
Od: petan85
Datum: 02.10.12 12:00
Ok,zatím moc děkuju. Až prijdu domů,tak to zkusím a určitě dam vědět.
Datum: 02.10.12 12:03
avatar

První věcí je zda je to opravdu switch a ne router
Dále nevím zda je dobře ta statická ip, mohl jste mít nějakou přidělenou z dhcp serveru poskytovatele...kde jste vlastně opisoval hodnoty?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: petan85
Datum: 02.10.12 18:09

Tak jsem ted resetnul router a vše zkusil nainstalovat znova přes cd,dal jsem dynamickou ip,ale to mi na konci vyhodilo chybu, tak jsem to znova resetnul a dal ip statickou a vyplnil vše co jsem si opsal z vlastností místního připojení,vše vyplnil a instalace se uspesne dokoncila,ale net zase nejde. Koukal jsem do wan a tam mám vše tak jak mám v pc původně,mac jsem taky naclonoval,už fakt nevím.

Od: mowla*
Datum: 02.10.12 20:00

No - ještě zkus vyměnit kabel mezi modemem a routerem za nějaký vyzkoušený (BTW - máš kabel zapojený mezi modem a port WAN?) a pokud ani to nepomůže, tak už snad jen router reklamovat nebo vyzkoušet jinde (u kamaráda, v prodejně...).

doplněno 02.10.12 20:30:

Tak počkej - teď jsem to trošku asi nepobral...

1. kabel vede ze zásuvky do switche (on je to asi modem, ale to je fuk) dodaného poskytovatelem, OK

2. ze switche vede kabel do settopboxu a dál doTV, OK

3. ze switche vede kabel do PC, OK

Jaký "další kabel"? Do WAN portu routeru je potřeba zapojit ten kabel, co nyní vede do PC (a z PC předem opsat konfiguraci a podle ní nastavit WAN routeru!)...

To původně zapojené PC pak zapoj do LAN portu routeru...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: petan85
Datum: 02.10.12 20:07

No hlavní label kde mi vede net společně s iptv mám zapojený do switche a z toho jeden kabel do pc a jeden pře settopbox do tv a ten další jsem zapojil do roteru do wan a z lan jsem kabel připojil k pc. Nainstaloval jsem cd,musel jsem dát statickou ip,dynamická mi nakonci hodila chybu,se statickou a následném vyplnění ip adresy a masky a dns se vše uspěšně nainstalovalo,ale net nejede.

Od: petan85
Datum: 02.10.12 20:56
Vždyť to tak mám. Z toho switche ten kabel co vedl do pc mám teď v wan portu a z lan portu vedu nový kabel do pc. To je dobře ne? Já uz fakt nevim,jsem z toho blázen
Datum: 02.10.12 21:10
avatar

hmm a v pc jsi nastavil automatiku z dhcp? Jsou tu pořád polovičaté informace ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: petan85
Datum: 02.10.12 21:29
ano,kliknul jsem na místní síťové připojení a ve vlastnostech jsem dal jak ip tak dns na automatiku,jinak mě ani nešlo dostat se do routeru přes tu ip jak se dává do příkazového řádku. Vše jsem ve wan nastavil tak jak jsem opsal,signál na wifi je,i se připojím,ale nejde net. I pc ukazuje,že je vše v pořádku připojeno,ale taky nejde net. Mac jsem náklonoval a stejně nic. Už jsem bezradny,asi antitalent
Datum: 02.10.12 23:45
avatar

Dobře, začneme od začátku.
Ten switch, co to je zač? Tedy označení.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: petan85
Datum: 03.10.12 21:39

Vše už funguje,měl jsem vše dobře nainstalovaný,jen bylo potřeba zavolat poskytovateli internetu a ten musel u sebe v PC přenastavit aby šel tok netu přes router. Takže chyba byla u něj. Všem děkuju za trpělivost a rady ;) *palec*

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.