Nestartuje PC

Od: Datum: 02.10.12 08:51 odpovědí: 4 změna: 05.10.12 11:04

Po zapnutí PC se neroztočí disky (mam 2) a dneska se nerozběhly ani ventilátory. Kontrolka zapnutí svítí méně, než je obvyklé. Po vypnutí dlouhým podržením talačítka a opětném zapnutí naběhne, dneska ovšem až na 3. pokus. Pokud PC nevypnu, není žádný problém. Pro jistotu jsem zazálohoval co se dalo. Typuju na vadu zdroje. Co by s ním mohlo být?

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 02.10.12 09:21

Ano. Vypada to na zdroj. Pokud je moznost tak bych si od nekoho pujcil jiny a zkusil to nez budete kupovat novy

Datum: 02.10.12 09:27

Jo no, buď za to může zdroj, ale ještě se dá zkusit, jestli není povylezlý nějaký kabel u harddisků. I to se mi stalo, ale je pravda, že to bylo tím, že jsem je přehazoval mezi počítači, samy od sebe obvykle hádám nevylezou. *smich*

Datum: 02.10.12 12:11

Připojím se k sázkám- na 90% zdroj :)

Datum: 05.10.12 11:04

*palec*BINGO! Byl to zdroj. Když už se mi nepodařilo PC rozjet vůbec, odhodlal jsem se k zákroku. Ze zdroje lezlo místo 12V jen 7,5V (to se aspoň lehce točily ventilátory), případě 6,2V (to už se nedělo vůbec nic). Původně jsem chtěl ve zdroji vyměnit pár viditelně nafouklých kondenzátorů , ale usoudil jsem, že to nemá smysl. Takže nový zdroj za necelých 500,00Kč. Se mi ulevilo*uf*.

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.