Osa Z, Divy

Od: Datum: 01.10.12 20:43 odpovědí: 20 změna: 10.10.12 22:37

Čau, prosim vas, jak nastavim osu Z u pozicovani marginem? A ještě jak přiřadim divy, protože když mam několik divu zasebou tak se přiřazujou jak chcou.

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: metalamania
Datum: 01.10.12 21:02

zdar, nějak nevím jak chceš pozicovat podle osy.

pozice máš bud margin-top - zhora

margin-bottom-zespoda

a margin-left/right

a ty divy - to je věc logiky, časem to pochopíš. Divy se nedávají jen za sebou ale i v sobě

Od: jokec
Datum: 01.10.12 21:14

myslim to jak bylo u position: aboslute z-index, ale u marginu nic takeho neni.

No ale ja ty divy pravě potřebuju rozdělit při centrovani

Od: metalamania
Datum: 01.10.12 21:35

a co chceš v těch divech centrovat? Pokud chceš dát více divů vedle sebe tak mrkni na googlu na příkaz FLOAT

Pokud chceš centrovat text, tak TEXT-ALIGN.

Nevím jestli tě správně chápu, ale nic jiného mě nenapadá co máš přesně za problém . na jakpsatweb.cz je toho napsáno mraky,tak ti to snad pomůže

Datum: 01.10.12 21:58

Z-index je něco jiného než Position: absolute.

doplněno 01.10.12 22:26:

#div { position: absolute; top: 35px; right: 5%; }

#JinyDiv { z-index: 9; }

Datum: 01.10.12 22:03

Jsis to asi špatně přečet co jsem napsal.

Datum: 01.10.12 21:57

Co je osa Z (znám jenom osy x a y)?

Divy (bloky) se neřadí, jak samy chtějí, ale tam, kde je pro ně dostatek místa. Tzn., že pokud je chcete někam umístit, musíte divům nastavit width a použít vlastnost float nebo je napozicovat absolutně (to moc nedoporučuji).

Marginem vyznačíte vnější odstup.

___ Jak píši odpověď, uvědomuji si, že by se toho dalo napsat mnohem víc, ale na to by v této poradně není dost prostoru.

Podle mne by bylo lepší, kdybyste popsal konkrétní problém, nejlépe k němu připojil obrázek (schéma) a pak má smysl řešit konkrétní problém.

doplněno 01.10.12 22:29:

Pozadí můžete nastavit konkrétnímu prvku, není nutné (alespoň ne vždy) situaci řešit divem.

Uvedený příklad bych řešila použitím prvního obrázku v pozadí konkrétního prvku (CSS), druhý obrázek bych vložila do téhož prvku (HTML).

Datum: 01.10.12 22:10

Řeknu vam to takle, jak udělat to že chci mit obrazek a netom dalši obrazek?(aniž bych použi position)

Jinak stim divem, "CSS vlastnost float určuje obtékání prvku", třeba divem dělam background.

Datum: 01.10.12 22:34

Tohle bez vlastnosti position neuděláte - umístíte na sebe maximálně dva obrázky, jeden jako background, druhý pak uvnitř toho divu s backgroundem.

Abyste udělal to, co chcete, je třeba nastavit vnějšímu divu position: relative, vnitřním objektům pak position: absolute a vlastnostmi top, right, bottom, left (taková kombinace dvou, aby dávala smysl) jim pak nastavit vzdálenost jejich okraje od okraje vnějšího. Left: 0; top: 0 se zobrazí v levém horním rohu (tak, jak se objekty běžně skládají do sebe), right: 10px; bottom: -80px bude mít od svého pravého okraje 10px mezeru k pravému okraji vnějšího divu a pokud bude tento vnořený objekt nižší než 80px, bude celý venku (za předpokladu, že to vlastnost overflow povolí), pod vnějším divem - jeho spodní okraj 80px pod spodním okrajem vnějšího divu.

Jak psala Ivzez, nejlíp namalujte obrázek požadovaného výsledku.

Datum: 02.10.12 21:30

Nwm, možna jsem tě špatně pochopil, ale u position absolute, nemužu pak vycentrovat stranku.

Mi jako mi nejde o to aby ten z-index tam musel byt za každou ceny, ale aby ty obrazky šly na sebe.

Datum: 02.10.12 21:59

Co byste nemohl. Celou stránku zabalíte do nějakého divu (nebo pro to můžete použít tag body), kterému nastavíte pevnou šířku (v pixelech), margin-right: auto, margin-left: auto.

Někde daleko uvnitř, zanořený ve stránce, bude div (aka rámeček, plátno, prostor..), který se sám o sobě bude řadit normálně, jako ostatní prvky, odshora dolů. Jemu přiřadíte position: relative. Toto samo o sobě nemá na žádné pozicování vliv, je to tam proto, aby vnitřní prvky, které mají uvedenu vlastnost position, se vztahovaly k tomuto divu.

Dovnitř tohoto divu pak našoupete další divy, spany, obrázky, odkazy a tak, každému z nich nastavíte position: absolute a zmiňované top/right/bottom/left. Tyhle vnitřní prvky si pak budou držet nastavenou polohu vůči tomu vnějšímu, obalujícímu divu-rámečku.

No a pokud se budou mít nějak kombinovat, skládat a překrývat, tak jim teprve potom nastavíte z-index podle toho, co má být víc vzadu a co víc vpředu.

doplněno 02.10.12 22:17:

No nejlíp fakt dát konkrétní příklad nebo nákres, třeba to celé řešíte ze špatného konce, třeba se to dá poskládat jinak a bez překrývání, třeba můžete jinak nařezat grafiku, třeba tam naházíte pár těch positionů a bude hotovo.. kdo ví.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 02.10.12 22:09

A fakt tam musi byt to position, jako nemam zas takove skušenosti , ale moc jsem u CSS neviděl žeby se tam kvuli toho psaly position.

Datum: 02.10.12 23:05

Hoďte nám sem ten nákres, takhle se jenom dohadujeme, co vlastně potřebujete.

Datum: 03.10.12 18:58

¨No ja už to psal prostě dat na sebe vice obrazku.

Datum: 03.10.12 19:55

To, co už jsem psal, tedy platí :)

Nevím, na co to budete aplikovat, ale možná byste to mohl rozřezat/poskládat jinak a mít jen dvě "vsrtvy", pak by to mohlo jít i bez použití position. Nebo to poskládat úplně celé v grafickém editoru a vložit výsledek jako jeden velký obrázek.

doplněno 03.10.12 20:14:

Jsem zapomněl dokončit myšlenku: mít jen dvě vrstvy, jednu s backgroundem a druhou obrázky na ní.

Datum: 03.10.12 19:57

ja to skusim stim position

Datum: 04.10.12 18:33

nějak to stim position: relative nefunguje

Datum: 04.10.12 18:37

JEstli to jde tak budu pozicovat jinak jak marginem, hlavně aby šly dat texty a věci na obrazky.

Datum: 04.10.12 20:41

Jak nefunguje.. co nefunguje..

Fiddle: http://jsfiddle.net/9vuUS/2/

Pokud v malém náhledu nevidíte i vycentrování, tak tady samostatný výsledek: http://fiddle.jshell.net/9vuUS/2/show/

Datum: 10.10.12 21:22

Omlouvam se, že se ozyvam tak pozdě, ale jak se divam, tak u exploreru to necentruje :(.

Datum: 10.10.12 22:37

V IE9 to centruje, v ostatních určitě taky. Takhle to musí centrovat všude od IE6 vejš.

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.