Úprava fotogfafie

Od: Datum: 28.09.12 00:12 odpovědí: 5 změna: 28.09.12 12:19

Jak by šlo upravit (vložit) foto sudu aby to vypadalo jako kdyby tam ten sud byl normálně položený (při vložení fotografie sudu aby nepřekryl vozík

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: hm®
Datum: 28.09.12 00:49

Já myslím, že to jde hodně špatně - až skoro vůbec. Žádnou auto- nebo poloautomatickou funkci neznám, byla by to velká ruční piplačka. A výsledek bude obvykle nepoužitelný, protože vkládaný předmět bude focen (třeba i jen malinko) z jiného úhlu, než by odpovídalo obrázku, půjde odjinud světlo, nebudou správně stíny, bude špatné rozhraní těch obrázků (ohraničení sudu), vkládaný předmět bude mít jiný charakter obrazu, ... Zkrátka, budeš se s tím patlat hodiny a přitom pak stejně každý hned na první pohled pozná, že ten sud tam nepatří.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 28.09.12 08:23

musíš nejdříve okopírovat a vyčistit texturu pletiva vozíku, mezi dráty pletiva musí být volný prostor. Pak to chce vzít obrázek sudu, úplněho ořezat, aby zbyl jen ten sud, přenést na něj texturu pletiva vozíku a znovu ořezat, aby zase zbyl jen sud s texturou pletiva. Nakonec se sud i s texturou přesně umístí do obrázku vozíku a případné chyby se ručně opraví.

Dost pracná věc a navíc budeš potřebovat nějaký profi fotošop.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 28.09.12 09:03

No určitě to nezvládneš v PowerPointu ale potřebuješ nějaký grafický program dobrý a dostačujicí je například Gimp naučíš se s ním rychle.

Od: zabu
Datum: 28.09.12 10:52

nesouhlasím s jednou větou. Že GIMP se lze naučit snadno. Já umím z práce Corelem. Čichnul jsem k fotoshopu. Ale po doporučené instalaci GIMPu jsem nenašel ani jednoduchý ořez obrázku. Tak nevím. Vím, že je hojně doporučován, ale intuitivní moc není. S píš vůbec. Můj názor. Jako jedinou jeho výhodu vidím, že je zadarmo

Datum: 28.09.12 12:19

Je třeba si zvyknout a mít nějakou trpělivost.

GIMP jsem neměl otevřený asi 4 měsíce a... 5 sekund hledání v Nástrojích:

Ohodnoceno: 2x

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.