Změnil jsem admin heslo a nevim jake je

Od: Datum: 27.09.12 17:06 odpovědí: 11 změna: 28.09.12 05:59

Prosímvás dneska jsem změnil administrátorské heslo, měl jsem to napsané na kus papírku, obsahuje velké malé písmena číslice, a já ten papírek ted nemlůžu najít. Neexistuje náhodou program kterej by mi zobrazil heslo? Ted jsem zatim přihlašen. Děkuji.

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 27.09.12 17:32

Problém je, že toto může napsat i někdo, kdo se chce do PC nabourat a admin se zrovna zapomněl odhlásit. Heslo není v systému uloženo jako pouhý text, ale je to uoženo jako hash otisk a z toho laik (díky bohu) heslo jen tak nedostane. Obzvlášť pokud je to z velkých/malých/čísel. Zkus pohledat po tom papírku a ber to jako ponauční. ;) To heslo by trochu ztrácelo smysl, kdyby sis ho mohl snadno zobrazit, nemyslíš? :-D

Od: adad
Datum: 27.09.12 17:45

Stáhni si Hirens Boot CD,nabootuj a tim to uplne zrusis...

Od: adad
Datum: 27.09.12 17:52

Ještě k tomu Hirens Boot CD..Až nabootuješ tak tam je někde Password,už si nepamatuju,ale takhle jsem se jednou dostal do zaheslovanýho starýho pc s Xpéčkama..

Od: zapometlivec
Datum: 27.09.12 17:49

Administrátor jsem já a mám win XP

Datum: 27.09.12 20:52

Zkoušel jsi už administrátorský účet přístupný v nouzovém režimu?

Od: ladaadal*
Datum: 27.09.12 17:47

Co máš za woknousy? U jedněch se mi povedlo najet na nastavení z jiného účtu a heslo úplně zrušit, ale už si nepamatuju u kterých a zda to byl admin účet.

Od: tomasgulas
Datum: 27.09.12 18:47

Stáhni se ten Hiren's boot. Je tam několik nástrojů na prolomení hesla do Windows, já používám např. offline password nebo jak se to tam jmenuje. Ale použij spíše Kon-boot, ten by tam měl být také a tam neděláš nic, jenom ho odklepneš. Jinak na ten prvně jmenovaný je návod, pokud budeš potřebovat, na YouTube.

Stáhni Hiren's boot => vypal jako ISO => nabootuj PC z mechaniky => Kon-boot

Datum: 27.09.12 19:02

Ale hlavně je extrémní blbost mít heslo na papírku (kde si ho může někdo přečíst, popř. i odnést) místo v hlavě.

doplněno 27.09.12 20:51:

@hop: *smich*

Od: hop®
Datum: 27.09.12 19:45

Jak vidíte, i s heslem na papírku je zabezpečeno docela kvalitně *smich*

Ohodnoceno: 2x

Datum: 28.09.12 05:59

Hlavně když nejde papírek najít. *zed* Asi si napíšu pin karty na papírek a taky to zahodím,a bude to v bezpečí.*vtip*

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.