Nežádoucí zabezpečení

Od: Datum: 23.09.12 16:30 odpovědí: 3 změna: 23.09.12 18:33

Prosím...

Tohle mi to hlásí: Požádali jste Firefox o zabezpečené připojení k serveru login.szn.cz, ale nelze ověřit, že tomu tak skutečně je.

Dělá mi to u mnoha stránek.

O nic jsem nikde nežádal ani neaktivoval. Tohle mám nejradši, když stroje myslí za nás!

Dík

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: bena*
Datum: 23.09.12 16:38

Máte aktuální verzi Firefoxu? Pokud ano, tak bych to ignoroval do té doby, než se to opraví, případně přešel na jiný prohlížeč (Internet Explorer, Avant Browser Lite, Opera,...)

doplněno 23.09.12 17:35: Google chrome nedoporučuju, odesílá o svých uživatelích celkem citlivé informace.
Vypnout ověření certifikátů by možná mohlo pomoct, ale nejsem si jist...
doplněno 23.09.12 19:04:

Nikde jsem nečetl, že by to Google dal do kupy. Pokud to prokážete, tak uznám, že máte pravdu. Ale opravdu nikdy jsem nic neviděl ani nečetl, že by Google chrome přestal odesílat takové informace, jako například na jaké stránky chodíte.

Datum: 23.09.12 17:21

Zkuste Google Chrome, tam na Vás podobná okna vyskakovat nebudou.

Ale ani bych se tím nevzrušoval a na tyto stránky bych se nadále připojoval přes Firefox.

Ještě zkuste také v nabídce "Nástroje/Možnosti/Rozšířené/Šifrování" klepnout na tlačítko "Ověřování" a vypnout online ověřování certifikátů.

doplněno 23.09.12 18:13:

Nemějte strach, Google již všechno napravil, to o odesílání citlivých informací jsou dnes již bezvýznamné plky. . .

Datum: 23.09.12 18:33

V tomto případě za Vás nemyslí stroj, nýbrž vývojář Firefoxu. Podle mne jde naopak o žádosucí zabezpečené připojení k serveru, naopak bych doporučila zabezpečené připojení používat všude, kde je to možné.

Může však jít o nastavení přímo na těch servrech, s čímž už žádný prohlížeč nemá nic společeného. Např. na webu Google si můžete nastavit, aby všechny služby, které využíváte, používaly zabezpečené připojení, totéž je možné nastavit u Facebooku, Seznamu (zmíněná stránka Login.szn.cz) a mnoha dalších.

Prohlížeč potom již jenom informuje o nezdařeném zabezpečeném připojení nebo o nemožnosti zabezpečení ověřit.

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.