Jak zmenšit ikony na obrazovce

Od: Datum: 10.04.13 17:16 odpovědí: 17 změna: 11.04.13 19:28

Zdravím všechny rádce potřebuji dobrou radu mám XP vymazal jsem nějaký program a od té chvíle mne naskočily velké ikony na obrazovce vše je moc zvětšené veškeré stránky potřebuji podrobnou radu počítačům moc nerozumím všem moc děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 10.04.13 19:16

Kromě změny velikosti rozlišení je možné upravit velikost ikon přímo ve vlastnostech (ve vybraném motivu):

Kliknout na plochu pravým tlačítkem myši ► Vlastnosti ► karta Vzhled ►

► tlačítko Upřesnit

► v následném dialogovém okně vybrat z roletky ikonu a nastavit její velikost

►na závěr vše potvrdit tlačítkem OK (2 x!)

doplněno 10.04.13 19:22:

Jaký program jste vymazal (neumím si představit, s kterým programem by změna rozlišení nebo velikosti ikon mohla souviset)?

Ohodnoceno: 0x

Datum: 10.04.13 23:01

Fakt nevím co jsem smazal ale proč tedy velké ikony a vše ve velkym i počítač je pomalejší a nevím co stím dál dá se tedy nainstalovat jiný ovladač na tu grafiku nebo co stím

Od: ben®
Datum: 10.04.13 23:46

Dobrý den, také bych řekl, že jste odstranil ovladače grafické karty. Jakou kartu máte v PC? Jaké bylo rozlišení obrazovky před problémem a jaké je teď? Patrně jedete na ovladač VGA a 640x480 bodů. Máte nějaké instalační CD pro grafiku? Ještě zkuste obnovit soubory z koše. Zdravím!

doplněno 11.04.13 00:08:

Zkuste se podívat do Ovládací panely / Systém / Správce zařízení. Najít graf. kartu a volba Aktualizovat ovladač. Pokud máte instalační CD s OS WIN-XP, tak ho vložte do mechaniky a třeba se něco najde. Nebo prohledat web a najít ovladač pro kartu, kterou zjistíte ve Správci zařízení.

Datum: 10.04.13 23:56

Diky z koše jsem vše obnovil rozlišení před tím bylo asi +1024 x 768 a cd na grafiku nemám tot je problém

Od: fribble*
Datum: 11.04.13 09:42

Stahněte si program http://www.slunecnice.cz/sw/speccy/ , ve view je v lang. i slovenština. Až vám najde typ graf. karty, zadejte do Googlu download driver typ karty. Stahněte nový ovladač, restartujte PC. Nebo alespoň napište typ karty, ať se můžeme pokusit o něco dalšího.

Datum: 11.04.13 13:14

Grafická karta
Monitor
Názov Standard Monitor v
Aktuálne rozlíšenie 1152x864 pixelov
Pracovné rozlíšenie 1152x814 pixelov
Stav povolené, primárny
Šírka monitoru 1152
Výška monitoru 864
Monitor BPP 32 bitov na pixel
Frekvencia monitoru 1 Hz
Zariadenie .DISPLAY1
OpenGL
Verzia 1.1.0
Výrobca Microsoft Corporation
Renderer GDI Generic
Verzia GLU 1.2.2.0 Microsoft Corporation
Hodnoty
GL Extensions

Datum: 11.04.13 14:49
To je nějaký divoký. Už při rozlišení 1024x768 mají ikony "normální" rozměry a vám to píše ještě o pár pixel víc.

Datum: 11.04.13 14:53

Při prohlížení stránky kolečkem popojíždím miší tak to jako stránkuje prostě hnus

Od: ben®
Datum: 11.04.13 15:14

Dobrý den, tak z toho mám pocit, že si nerozumíme. Ikony na ploše a zobrazování oken je OK. Ale, Vy máte asi problém v prohlížeči (viz zmínka o stránkách). Patrně jde jen o chybné nastavení toho prohlížeče a jde Vám o stránky na internetu. Zkuste tento názor potvrdit. Zdravím!

doplněno 11.04.13 15:33:

Rozumím - tak teď už jde jen o nastavení prohlížeče. Musíte si pohrát s jeho nastavením nebo ho přeinstalovat či zkusit jiný prohlížeč. Já si nastavení IE už nepamatuji a ten asi budete mít Vy. Toto by mělo jít vyřešit již dobře - možná změna velikosti písma apod.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 11.04.13 15:25

Což o to ikony jsem zmenšil zpusobem vlastnosti nastavení na 1280x1024 a ty stranky samozřenmně že myslím v internetu jsem ztoho jelen asi budu muset pozvat nejakeho odbornika nebo zda bude jeste nejaka rada co zkusit díky

Datum: 11.04.13 15:56

Nastaveni IE není problém , v řádce nabídek - zobrazit - velikost i velikost textu jde nastavit. Ale myslím, že to není prvotní problém, pořád věřím na ovladač GK.

Datum: 11.04.13 18:33

Prostě tu kartu nemúžu nikde najít tak asi hledám blbě

Od: pepr®
Datum: 11.04.13 19:28

Tady

doplněno 11.04.13 19:32:

Toto je zvětšování celé stránky. Ovšem stejně by mělo fungovat Ctrl a +, Ctrl a - Nebo držet Ctrl a točit kolečkem myši.

Pod Lupou je ta další volba Velikost textu.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 11.04.13 18:15

1. Nedá se to po tobě číst!

2. Zkus Ctrl + pohnout kolečkem myši (dozadu).

Datum: 11.04.13 15:09

Tak jsme se sice dozvěděli všechno o monitoru, ale to podstatné - výrobce a model grafické karty, aby bylo možné najít chybějící ovladač, to ne!

Datum: 11.04.13 16:01
Prohlížeč by bylo nejjednodušší smazat a znova instalovat ale šance že to pomůže je tak 50 na 50 přehráním ovladačů se nic nepokazí. Tip grafické karty se dá zjistit když klikneš pravou myší na tento počítač a pak už normálně levou VLASTNOSTI - HARDWARE - GRAFICKÉ ADAPTÉRY. Tak je to teda ve win.XP

Datum: 11.04.13 16:30

Pro totak - vycházím ze základní otázky a mám strach, že ovladač je ... až tam a mašina běží na vestavěnou grafiku. XP už si moc nepamatuji - už mi to myslí v 7.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.