Bezdrátové spojení 2 routerů (WDS)

Od: Datum: 23.09.12 00:51 odpovědí: 7 změna: 02.10.12 23:40

Mám jako hlavní ADSL Roter TP- LINK, model. No. TD-W8960NB a jako druhý router SMC Barricade g, model No.SMCWBR14-G2.

Potřeboval bych, abych mohl dát SMC router do přízemí chalupy, aby přijímal vzduchem signál z routeru TP-LINK, zesiloval ho a šířil dál. Jde to udělat? A jak musí být zkonfigurovány routery?

Díky všem předem za odpovědi, popř. návody nebo odkazy.

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: rk*
Datum: 02.10.12 08:24

Je potreba nastavit jeden z tech routeru jako bridge. V tvem pripade logicky ten co bude signal prijmat a dal sirit. Vygoogli si primo nastaveni toho tveho modelu. Ze zkusenosti tohle zapojeni nepouzivam, dost se tim omezuje rychlost a sila signalu. No vyzkousej a uvidis, treba ti to bude dostacovat ;) RK.

Datum: 02.10.12 11:29

Tak zeslabit signál bych zrovna nechtěl. Mám už 3 nové routery, ale stále nevím, jak dostat dostatečně silný signál do přízemí chalupy. ADSL+2 router mám umístěný v podkrovním pokoji, kam jsem nechal přivést telefonní linku. Na chalupě je plechová střecha.

Zkoušel jsem dát na Adsl+2 router drahou anténu s větším ziskem, ale vůbec to nepomohlo, spíše to bylo horší než s tou malou, originální.

Můžete poradit jak bych to měl nejlépe vyřešit?

Datum: 02.10.12 12:09

A není možnost natáhnou dolů jeden kabel a do něj se až zapojit s routerem? Pak by to bylo v pohodě.
Jinak u antény taky rozhoduje její natočení

Datum: 02.10.12 14:07

Možné je všechno, ale u routeru v podkoroví je stolní PC, takže by se musel tahat zase kabel zpátky nebo tomu PC dát USB wifinu.?

Bylo by možné router nastavit (/zkonfigurovat) připojený kabelem k tomu PC a pak ho dát dolů už jen na telefonním drátě a zapojit do sítě 220 V?

Datum: 02.10.12 17:42

Tak jsem to nemyslel.
Pokud přemístíte router tak si moc nepomůžete, teď nemáte pokrytí dole a pak nebude nahoře ne? :)
Tu druhou čast nějak nemůžu přeluštit jak je to myšlené...

Nicméně já to myslel jinak- běžné se apčka propojují mezi sebou kabelem (nebo přesněji vedou do jednoho switche a dál...), tady to jde podobně- nahoře nechat vše tak jak je, dolu dotáhnout data kabel a na něj zapojit druhý router, na něm vypnout dhcp server, routování, wifi nastavit stejně ale o nějaký ten kanál jinam a bude to, jo a wan port nezapojovat u toho druhého. Je to i snažší na řešení problémů, alespoň podle mě, základní věci jako dhcp a připojení na net bude obsluhovat první router. Defakto by pak stačilo mít jako druhé jen nějaké levné APčko

Ohodnoceno: 2x

Datum: 02.10.12 22:49

Díky za odpověď. Už mám koupeno jsem 10 m datového kabelu, jen jsem nevěděl jak to nastavit. Natáhnu dolů ten kabel do té Barricady, kterou ještě před tím nastavím na tom PC ( vypnu dhcp server, routování, wifi stejně jako TP-Link, ale jiný kanál, wan port nezapojím). O tomto víkendu to zkusím a dám vědět, jak jsem dopadl.

Datum: 02.10.12 23:40

Neměl by být problém, já takto podobně používal i starý adsl wifi router :)

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.