Sekají se videa na internetu

Od: Datum: 21.09.12 19:10 odpovědí: 18 změna: 25.09.12 17:01
avatar

Dobrý den,

Vždy když si pustím na internetu nějaké vide tak jde jakoby zpomaleně a zvuk jde normálně, každou sekunu obraz skočí dopředu a zase se zpomalí a takhle je to furt. Jinak normální videuložené v počítači normálně pouštím v KMPlayer a nesekejají se.

Skusil jsem na youtube ve videích snížit kvalitu, bohužel se to tím nevyřešilo.

Prcesor mám AMD Athlon XP Overclock na 2Ghz

RAM 1.5GB

Grafika 128MB


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: bena*
Datum: 21.09.12 19:23

Jaký používáte internetový prohlížeč?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.09.12 19:32
avatar

Operu

Od: bena*
Datum: 21.09.12 19:43

Máte nainsatlovanou nejnovější verzi Opery? Máte nainstalovanou nejnovější verzi Flash Playeru - ke stažení zde: http://get.adobe.com/cz/flashplayer/otherversions/

Nezapomeňte odmítnout /odškrtnout/ instalaci Google Toolbaru, Google Chromu nebo McAfee Security Scanu Plus!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.09.12 20:14
avatar

Bohužel jsem neměl na výběr google chrome to instaluje automaticky. Ale stejně už v počítači byl tak aspoň jsem nemusel trpět instalaci Chromu.

Jinak ten Chrome chci stejně odinstalovat. Já odinstalovávám všechny programy pomocí Revo Uninstaller (v češtině). Znáte ten to Program?

Jinak s vámi souhlasím Google Chrome rozhodně nepoužívat, prototže odesíla citlivá dataa janik ho tak i tak nemám rád už hlavně kvůli tomu downloadu.

Ale zpět k mému problému: Stáhnul Jsem si flash player 11 z toho vašeho odkazu a vůbec žádná změna jinak Operu mám snad njenovější a na minulém počítači se to nedělo a to tenhle mám asi sotva měsíc. Už mě nic nenapadá.

doplněno 21.09.12 20:21:

Operu mám 12.02

Od: bena*
Datum: 21.09.12 20:27

Pokud používáte avast!, tak ten ho instaluje sám při aktualizaci. Setkal jsem se s dvěma případy, první byl u jednoho rádce tady, druhý byl u kamaráda, kterému se z verze 6 aktualizoval na verzi 7 ale ještě mu tam přiinstaloval Chrobáka,

Revo Uninstaller je dobrý, ale pro zkušenější uživatele, kteří trošku umí pracovat s registrem. Pro běžné uživatele je lepší klasické Start-Ovládací panely-Programy a funkce /u starších XP je to Přidat nebo odebrat programy/.

Nyní zpět k problému - mě též nic nenapadá, zkuste tedy použít Internet Explorer, měl byste ho tam mít předinstalovaný ve Windows. Máte-li WIndows XP, zkontrolujte, zda-li máte verzi 8 (tmavě modré e se zlatým prstencem), používáte-li Windows Vista nebo 7, mrkněte, zda-li máte verzi 9 (světle modé e se žlutým prstencem). Zkontrolujte, zda-li máte nejnovější verzi Flash Playeru pro IE - klikněte na odkaz v předchozí odpovědi, jen si zvolte verzi pro IE.

Pokud to v IE půjde, bude problém v Opeře a to zkusíme nějak pořešit, pokud to v IE nebude o moc lepší nebo stejné či horší, budeme muset si an to lépe posvítit, ale to bych Vám pak napsal co a jak.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.09.12 22:04
avatar

Tak CCleaner Celkem dost pomohl teď se to seká jen trošičku. Jinak to skusím ješte v to ie, protože to furt není ono :)

Datum: 22.09.12 08:33
avatar

Takže jsem nainstaloval flash i do IE. Je to úplně stejněé jako v opeře. Video jede pimalu a pak skočí a zase jede pomalu a takhle furt dokola jak jsem psal.

Od: bena*
Datum: 22.09.12 14:49

Tak si prosím stáhněte a spusťte RSIT - http://forum.viry.cz/viewtopic.php?f=13&t=105895

Vnitřní poštou mi odešlete zvlášť obsah souboru log.txt a zvlášť info.txt

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.09.12 17:21
avatar

Tak už jsem vám to poslal.

Datum: 22.09.12 17:57
avatar

Tenhle počítač je asi 8 let starý ale jinak je v perfektním stavu. Nikde nic vyteklého skorodovaného a podobně. :)

Co se týče OS některé systémové aplikace chybí třeba nejde spustik kalkulačka a to ani pomocí CMD. Pak jsem zjistil že ten exesoubor ve složce system 32 prostě není. Zřejmě mám nastaveno aby se po určité době dal ušporného režimu ale mě se nespustí ani spořič jen všechno zmizí kromě pozadí plochy (což zřejmě znamená že se ukončí explorer.exe) a naskočí tam taková malá ikonka s nápisem: Missingfile: aquatica.dat A když kliknu na OK otevře se mi takové přihlačovací okno. viz obrázek.

Jelikiož mám pc sotva měsíc jak jsem už psal, znamená to že jsem tenhle počítač dostal od jakési babičky. Procesor jsem si overclocknul sám protože můj minulý počítač měl 2.80 GHZ Intel Celeron a teď mám nějaký AMDčko co mělo 1Ghz Tak jsem se juknul na net (videa se sekaly už předtím) a tak jsem podle netu co jsem tade aspoň koukal tak někomu se podařilo to clocknout na 2 Ghz - chlazené vzduchem , tak jsem to udělal taky a povedlo se teplota se při normálním používání tzn.: internet skype apod. pohubuje okolo 48(- aha tak jsem zjistil že tu není ani mapa znaků abych našel znaménko stupně) stupňů celsia.

doplněno 22.09.12 18:03:

Aha tak jsem zjistil že ten error se týká spořiče né systému. Zvolil jsem jiný spořič a už je to OK.

Jinak ta babička nevěděla co z toho může odinstalovat a tak neodistalovávala nic. takže tu bylo asi 72 programů a tak jsem jich asi 20 vymazal přes Revo Uninstaler a pak jsem to ještě projel CCleanerem. U zbytku byly názvy mě takřka nic neříkající pro mě vypadající jako ovladače tak jsem je radši nechal být.

Od: bena*
Datum: 23.09.12 06:52
Tady je řešení jasné a jednoduché - udělejte čistou instalaci. Tohle je tak zaneřáděný a v takovým rozkladu, že je ztráta času tam něco dělat, protože za tři dny zas půjde blbě nebo vůbec to a pak to, pak to jednoho dne nenastartuje a je vymalováno.
Procesor je podle mě až moc přetaktovaný. Bezpečné je taktovat u těchto starších tak o 1/3 základního taktu. Pak to může občas blbnout.
Pokud nemáte klíč product key k dispozici, taksi stáhněte getproductkey a spusťte ho. Ukáže vám klíč k Windows a k některým dalším programům. Ty si pak opište.
Pokud nemáte instalačku k Windows, stáhněte si ji z uloz.to/m/snipp/os. Samozřejmě použijte ten Váš klíč
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.09.12 12:14
avatar
Dobře, ale nemám tu instalačku a internet mám kolem 280 Kb/s.
Tinak mám všechny CD s ovladači. Jinak tu instalačku bych mohl sehnat ale nebyla by origo. Tu originální mi poškrábala cdromka a už není funkční. Myslíte si že by se vyplatilo si místo xpéček vyplatilo stáhnout a vypálit sedmičky? Zě by to tenhle počítač utáh? Cpu: AMD Athlon XP RAM: 1,5 GB?
Od: bena*
Datum: 25.09.12 13:11

Windows 7 na tento počítač nedávejte, bude to pomalejší.

Pokud máte originální licenční klíč k Windows XP, stáhněte si je zde: http://uloz.to/m/snipp/os

Osobně bych Vám doporučil spíš Xubuntu, které je zdarma, v češtině a je bezpečnější a rychlejší. Více najdete na www.xubuntu.cz a http://wiki.ubuntu.cz, kde najdete spoustu tipů a triků k Xubuntu, ale i ostatním *buntu. Kdyžtak Vám mohu pomoci s přechodem na Xubuntu, napište do vnitřní pošty.

doplněno 25.09.12 17:17:

Nejblíž k Windows má asi Lubuntu, ale to je dost osekané a je lepší pro staré počítače. Xubuntu mám rád a kdžy si ho člověk trošku učeše, tak k WIndows má blízko. Xfce (Xubuntu) je úspornější a přitom hezké. Má mnohem blíže k standardnímu Gnome.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.09.12 17:01
avatar

Radši Kubuntu, je víc podobné Windows.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 22.09.12 18:24
avatar

Tady je seznam všech programů (viz obrázek) zakroužkované programy používám a vím co jsou nebo jsou to programy které poznávám a vím že se jedná o něco co běží na pozadí tím myslím třeba ovladače. U těch u kterých si nejsem jistý zakroužkovávat nic nebudu.

Všechny zakroužkované programy rozhodně nechci odinstalovat. Moc vám děkuji za váš čas! :)

(mimochodem jsem zjistil že mi nefunguje ani malování grrrrrrr... Ale přes aplikaci ze slunečnice jmenuje se winlišta tak spustit malování jde já fakt už nevim...

Okaz na otevření obrázku zde: http://blechaport.czechian.net/soubory/programy.jpg

Od: mowla*
Datum: 21.09.12 19:45

Zkuste programem Ccleaner pročistit disk (stáhnout lze tady). Případně krátkodobě vypněte antivir.

Pokud to nepomůže, bude problém zřejmě v rychlosti (agregaci) připojení k netu...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.09.12 23:54
avatar

Ještě bych aktualizoval video kodeky (hlavně ty pro podporu HD videí, aby to grafika a CPU tolik nezatěžovalo). Pamatuji si jak jsem potřeboval upravit domácí videjka a dokud jsem nenainstaloval správné kodeky které byly určeny pro ten program, tak cse videa sekala ( a to jsem měl tenkrát nadupúaný stolní komp) pak šli jak víno a nezatěžovali HW :)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: corvette98
Datum: 22.09.12 23:06

Zkuste jiný prohlížeč, třeba Mozilu Firefox.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.