Zablokovaná webka v ntb

Od: Datum: 20.09.12 17:15 odpovědí: 7 změna: 22.09.12 15:26

Dobrý den měla bych dotaz zda je možné nějakým způsobem odblokovat webku na ntb Acer která mi v domácí wifi síti nejde z důvodů zablokování manželem jako adminem?Rozvádíme se a on dělá naschváli.Nejde mi jen na určitých stránkách seznamky a podobně jinak funguje.Děkuju Petra


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 21.09.12 20:02
avatar

To nebude zablokovanou webkou, ale nastavením pro ty které weby. Doporučuji se s adminem dohodnout, neobcházet ho. Mohla byste poškodit nebo odrovnat systém.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.09.12 20:41
avatar

Čí vlastně je ten počítač? Pokud je tvůj, je mnoho více i méně "příjemných" možností, jak tvého manžela zbavit oprávnění pro tyto věci. Pokud je jeho, pak máš jen 3 možnosti:
1. Nechodit na uvedené stránky
2. Dohodnout se s manželem
3 (nejméně příjemná, ale ve tvé situaci možná nejjistější). Zkopírovat si data na jiný disk, popř. třeba v bazaru sehnat starší počítač, a na manžela se vykašlat. Zálohováním i předejdeš případné ztrátě dat, kdyby se náhodou naštval a rozhodl se úplně ti zablokovat přístup nebo smazat nějaká data.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bojovnikzalidskaprava*
Datum: 22.09.12 09:05

To máte společného noťase? To není dobrý nápad. To tam mohl nainstalovat spyWare a povolit ho klidně v antiviru i firewalu. A jste nahraná - má Vaše hesla a přístup ke všemu, co na netu děláte a co je Vaše.

Jestli máte wifinu, kdo má přístup k modemu (internetovému) a k routeru? Na obou může být adminem zakázán přístup na určité stránky. Co se Vám zobrazuje? Chyba 404 nebo tak nějak? Pak můžete zkusit restartovat modem (takové nějaké tlačítko co stisknete kuličkovým perem a podržíte ho 10s). Ale to pak musíte vejít do wifiny jako admin a udělat si tam své úpravy. Jestli máte wifinu zaheslovanou (doporučuji), tak musíte vše znovu nahodit. Zavolejte svému poskytovateli internetu o radu - ale to jsou placené služby.

Můj email

bojovnik.za.lidska.prava@seznam.cz

P.S.

jsem rovněž nezadaný ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bojovnikzalidskaprava*
Datum: 22.09.12 09:15

A napadá mne ještě jedna možnost. Zkuste se na ty stránky dostat pomocí

http://anonymouse.org/

Kliknete na jazyk - anglický či německý. Pak zadáte www adresu a jste tam. Ale na stránky, kde se přihlašujete, to nepojede - už ten název, že ano ...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bojovnikzalidskaprava*
Datum: 22.09.12 09:31

Můžete mi napsat na email, co máte za modem. Popř. jak máte zapojen internet. A já Vám poradím, jak na to.

Předpokládám, že manžel provedl nastavení v pravidlech v routeru. Pokud budete mít přístup k těmto pravidlům oba, může každý z Vás díky resetovacímu tlačítku uvést router do továrního nastavění a pak si změnit heslo a udělat ze sebe admina. Výsledek - na internet se vždy ten druhý nedostane. Nevím, jak je to pak ošetřeno zákonem. V právu bude ten, komu patří router či modem. A ten, kdo platí internet, má právo si zapojit svůj modem - router.

Ale zasahovat do počítače a krást či nastavovat druhému omezení v přístupu k informacím - to je pak na právníka.To píšu proto, že se dají zakázat stránky ve firewalu wašeho laptopu nebo dokonce v systému. Musíte k Vašemu problému napsat mnohem více.

A ta rada na začátku diskuze - to je podezřelé. To psal asi Váš manžel. Tak nevím, jestli už Vám tuto stránku nedal do seznamu *b

bojovnik.za.lidska.prava@seznam.cz

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.09.12 10:41
avatar

ivzez určitě není její manžel, ale má pravdu, že se pokusy o získání přístupu dá rozbít systém...!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bojovnikzalidskaprava*
Datum: 22.09.12 15:26

Pokud se o to budete snažit kladivem, tak ano *smich*. Jinak můžete dočasně zahltit router požadavky. Po ukončení pokusů je zase vše v normálu. Musíte ale být informatik, aby se Vám to úspěšně povedlo. Zkoušet nějaké prográmky z netu nějakým moulou může mít za následek možná tak virus.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.