2 ovladače

Od: Datum: 20.09.12 10:17 odpovědí: 9 změna: 20.09.12 20:55

Ahoj všem,

chtěl bych se optat na malou věc. Je možné mít v notebooku 2 ovlaače na grafickou kartu? Jsem si koupil nový notebook, a na krabici i na notebooku mám napsáno, že mám nVidii GT 630M, ale zároveň, když jsem zapnul notebook a zkoumal, co tam je, tak jsem zjistil, že tam mám také ovladač Intel Graphic. To je přeci ovladač na jinou kartu ne? Když jsem si dal složku Windows, a soubor dixdiag, tak tam mám Intel HD Graphic, i když tam mám mít nVidii. a dole vpravo, jak jsou hodiny, tak taky mám oba ovladače. Mám ten Intel Graphic odinstalovat, nebo tam můžu mít oba? :(

Díky moc

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 20.09.12 10:32

Často bývá výrobcem GK nainstalován primární a zároveň sekundární ovladač GK.

Je možné se setkat i s kombinací: ovladač od Microsoftu, ovladač od výrobce základní desky ( v případě, že GK je na něm umístěna) a ovladač od výrobce GK.

Nedokáži odhadnout zda se ovladače můžou nějakým způsobem prát. Stačí si to ověřit v nějakém benchmark SW. Přeměřit výkon při zapnutých obou ovladačích, poté při vypnutém č.1 a vypnutém č.2. Stejně tak je možné, že výpočetní výkon je rozdělován mezi ony dvě grafické karty.

Od: lukasstib*
Datum: 20.09.12 10:55

Tak to někdy budu muset ověřit Kdyžtak ten slabší odinstaluju :-D

Datum: 20.09.12 14:36

Dnešní procesory mají v sobě zabudovanou grafiku a na základní desce může být grafika další integrovaná, nebo tzv. MXM rozhraní.

Napište výrobce PC nebo notebooku , poř. základní desku ze které se dá vyčíst mnoho informací.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 20.09.12 16:28

Výrobce je Acer. Zde kdyžtak uvádím odkaz: http://www.kamennyobchod.cz/n…m-2gb-bt-cam-w7-hp-cerny.html

Datum: 20.09.12 20:03

Je to tak jak jsem psal.

Chip Intel Core i5-3210M =>> dvě výpočetní jádra, paměťový řadič, Direct Media Interface, kontroler pro PCI Express 3.0 a grafická karta Intel HD 4000

Na základní desce je grafická karta =>> nesdílená paměť, nVidia GeForce GT 630M

doplněno 20.09.12 20:04:

Více informací o chipu zde:

http://notebook.cz/clanky/tec…ogie/2012/Intel-Core-i5-3210M

Datum: 20.09.12 20:16

Takže mi to běží hlavně na té Intel, a nVidia je jako "výpomoc" :(

doplněno 20.09.12 20:21:

A co je ještě zajímavé, že tam nic není o Intel, jen píšou o nVidii.

Datum: 20.09.12 20:28

Ne, pokud není nainstalovaný ovladač nVidie, tak to běží na Intelu.

Pokud je nainstalovaná grafika nVidie, tak to běží na ní.

doplněno 20.09.12 20:29:

http://extrahardware.cnews.cz…fika-recenze-hd-graphics-4000

Datum: 20.09.12 20:33

No jo, ale mne tu běží oba ovladače, a ve složce Windows/dxdiag je napsaná Intelovka. A stáhnul jsem si jeden program, a ten vyžaduje nVidii. A on mi nešel, tak jsem psal výrobci, že mi nefunguje. Prý mi neběží na nVidii.

Datum: 20.09.12 20:55

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.