Jak poslat článek z webu?

Od: Datum: 18.09.12 09:42 odpovědí: 9 změna: 18.09.12 16:11

Jsem vyšší ročník, počítačům moc nerozumím a navíc ženská*tuc*. Takže situace: někde na webu čtu zajímavý článek a někdy je pod ním obálka a lze ho odeslat někomu na mail. A co když tahle možnost není, je tedy nějaký způsob? Prosím odpověď pro úplného laika. Děkuju.*jasne*


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.09.12 10:00

Pokud používáte emailový klient, například Microsoft Outlook a pohlížeč, do kterého lza přidat doplňky, tak ano. Například já používám internetový prohlížeč Google Chrome, pro který existuje existuej doplněk Email this page (by Google): https://chrome.google.com/web…oemfhkdniadbojeencpkgmobndpai

Máte nějaký program na emaily nebo chodíte na mail v internetovém prohlížeči?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: akip
Datum: 18.09.12 10:03

fuj s chrome!stačí okopírovat odkaz ten co chcete poslat nahoře na liště tu url.adresu a pak ji dotyčnému poslat

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.09.12 10:19

Nerad bych se pouštěl do offtopicu, který prohlížeč je nejlepší. Rozdíly už nejsou tak velké a je to spíše o zvyku. Takový tlačítko je šikovný, vyplní za vás i předmět emailu podle nadpisu stránky. Prostě zjednodušuje život. :)

Pro Firefox je takový doplněk zde: https://addons.mozilla.org/en…-us/firefox/addon/email-this/

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bena*
Datum: 18.09.12 15:24

Google chrome o svých uživatelích odesílá docela citlivá data, která pak mohou být použita k marketingovým účelům...Takže google chrome není jen bloatware, ale i spyware ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.09.12 16:10

A vám nějak vadí, že se vám nebudou zobrazovat reklamy na dámská kadeřnictví, ale na, co já vím, prodejny červených draků? :)

Ohodnoceno: 1x
 
Od: stribrnak*
Datum: 18.09.12 16:11

*palec*

doplněno 18.09.12 16:12:

to je pro nick Akip popsáno dobře

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.09.12 10:09
avatar

V internetovém prohlížeči, pomocí kterého si prohlížíte nějakou tu stránku, máte nahoře vidět řádku, kde je adresa té stránky. Když na tuto adresu najedete kurzorem myši a kliknete, tak se onen řádek modře zvýrazní. Pokud bude označen celý (někdy se stane, že se označí jen kousek - pak musíte znovu kliknout a klidně dvakrát rychleji po sobě ... prostě musíte mít celý řádek označen od http://www.až do koncovky například .cz

No a pak už jen stisknete na klávesnici CTRL (držíte) a současně klávesu C. Tím tento text (neboli odkaz, link, adresu) zkopírujete do schránky.

Pak si otevřete svůj email, dáte psát nový email a do plochy, kam píšete text emailu, najedete myší a kliknete a pak stisknete CTRL (zase držíte) a k tomu stiskněte V. Tím se vloží do textu odkaz na váš článek.

Vyplníte adresu komu chcete odkaz poslat a on si pak už jen po otevření emailu klikne na vložený odkaz a stránka se mu otevře.

Zkrátka a dobře ... máte stránku, zkopírujete si její odkaz, ten pošlete komukoliv a on si na tento odkaz klikne a článek si přečte.

Snad vám to pomohlo ...

Ohodnoceno: 2x
 
Od: bambule
Datum: 18.09.12 11:38

No jste úžasný*palec* funguje to, moc díky!

Datum: 18.09.12 13:08
avatar

za málo *jasne*

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.