Nechce se zapnout monitor

Od: Datum: 17.09.12 22:01 odpovědí: 4 změna: 18.09.12 17:07

Dobrý večer,

potřeboval bych se vás zeptat na jeden problém.

Když zapínám počítač stává se mi, že se mi nezapne monitor. Jeho kontrolka svítí ze začátku (cca 5 sek.) žlutě a potom přepne na oranžovou), ale celou dobu zůstane obrazovka černá. Počítač naběhne, ale monitor nereaguje. (pozn.: kabely jsou dobře zapojeny)

Když to takhle udělám několikrát, tak se stane, že se monitor zapne. Když ho nechám klasický načíst Windows (XP), tak se krátce po startu zakousne a nereaguje a musím ho opět resetovat.

Potom jsem ho zase po dlouhé době zkoušení zase zapnul, ale tentokrát v nouzovém režimu se síťovým připojením, a funguje to.

Nevím si s tím rady. V čem může být problém? Předpokládám, že to není problém v monitoru, ale v samotném počítači, takže předmět zprávy není správný.

Děkuji předem za odpověď.

M.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 17.09.12 22:13
avatar

Jako vůbec první, co bych udělal by bylo, že bych k PC připojil jiný monitor a tento monitor připojil k jinému PC.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: bobkan*
Datum: 18.09.12 01:42

Souhlasím s "landipraha", chce to trochu experimentovat.

Mně se to stalo ve dvou situacích:

1. Když má počítač grafickou kartu integrovanou na základní desce a druhou jako kartu ve slotu (PCI, AGP, PCI-E), pak může být, že se Vám třeba BIOS vrátil do továrního nastavení a máte zaplou jako startovací grafiku zrovna tu druhou. Řešení: podívat se do BIOSu, která grafika je první/startovací (bohužel na to potřebujete připojit i druhý monitor nebo přepojit ten jeden monitor do jiného grafického konktoru v PC, protože se Vám nezobrazí ani BIOS - výpis bílých písmenek na černé obrazovce při startu PC)

2. Je nastavené vyšší rozlišení nebo kmitočet než je schopen monitor zpracovat. Potom takový monitor funguje v záchranném módu, protože tento má automaticky nastaven nižší rozlišení i kmitočet. Od problému uvedeného pod číslem 1. poznáte tento problém tak, že BIOS naběhne ale při startu windows se monitor přepne do stand-by módu (oranžová kontrolka). Řešení: asi bych v záchranném módu zkusil nastavit rozlišení obrazovky na nižší hodnotu (dnes už by měl každý monitor jet minimálně na 1024x768) a kmitočet na 60Hz. Omlouvám se, nevím, jestli toto ale bude fungovat, ve Windows nedělám již několik let, používám Linux.

doplněno 18.09.12 01:44:

Omlouvám se:

Souhlasím s "ladinpraha" ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: machal02*
Datum: 18.09.12 05:30

jako první věc bych provedl kontrolu paměti dost často se to stáva že je vadná ramka a pak obraz nenaskočí

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mkat®
Datum: 18.09.12 17:07
avatar

Ked odpojite monitor od počitača a zapnete ho,napiše vam NO SIGNAL?Ak nie hladajte chybu v monitore.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.