Jak vyčistit tiskárnu

Od: Datum: 11.03.13 23:14 odpovědí: 4 změna: 12.03.13 10:47

Zdravím. Mám menší problém. Dostala se mi do rukou laserová tiskárna, funkční, bezporuchová. Jenže pracovala v prašném provozu no a stalo se že občas nepodá papír, nebo ho podá našišato a projede tonerem zkrabacený, vyteče z toho trochu barvy a je po ptákách. Po zběžném očištění podavačů papírů žádný problém. Až do teď. Tiskárna má dva ventilátory které do tiskárny nasávají vzduch samozřejmě i s prachem.

Proto se ptám- můžu vyjmout toner (s tím nic dělat nebudu), zbytek tiskárny rozebrat, vyfoukat kompresorem (samozřejmě opatrně) plasty a podavače poumývat vše složit?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 12.03.13 06:39
avatar

V uvedeném postupu není žádný problém a mělo by to stačit, pokud senejedná již o mechanické poškození, právě od prachu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.03.13 08:29
avatar

vyteče z toho trochu barvy ...
Jste si jistý, že máte laserovku?
Při troše šikovnosti není problém tiskárnu vyčistit. Rozebírejte jen to nejnutnější. Mimo vyfoukání se dá použít i jemný malý štětec (dlouhé štětiny) a vysavač. Gumové podávací válečky pečlivě, ale opatrně omyjte měkkým hadrem a lihem. Pokud je to inkoustovka, omyjte tak i celou plochu tiskového válce.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: jack®
Datum: 12.03.13 09:03

Ano je to laserovka. No jakože doslovně barva nevyteče papír jeale zmačkaný a počáraný jak to projelo špatně tím tonerem. Zkusím teda opatrně rozebrat a vyfoukat.

Od: mowla*
Datum: 12.03.13 10:47

Co je to za laserovku? - obvykle se vyplatí vyndat i fotoválec a vyčistit stírací lišty. A rozebrat a vyčistit pec je skoro nutnost, na zapékacím válci se dost často (při průchodu pomačkaného papíru) usazuje nadbytečný toner a tiskárna pak jednak ´špiní´ a jednak se válce deformují.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.