Sdílený soubor na intenetu - úpravy souboru

Od: Datum: 16.09.12 11:09 odpovědí: 6 změna: 18.09.12 13:48
avatar

Ahoj,

potřeboval bych poradit, potřebuju jeden, dva soubory (word a excel) nahrát někde na internet, abych ho měl stále na ploše, a kdykoliv bych ho otevřel, něco přepsal, uložil a ono se to uložilo i někde na serveru.. Když potom soubor otevřu někde na notebooku, aby byl aktualizovaný. Nemám na mysli sdílení na síťi mezi uživateli.

Děkuji všem za odpověďi a tipy


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 16.09.12 11:37

Doporučuji Dropbox. Je to zadarmo, jednoduché použití a docela známé. Nainstaluješ si program, který ti někde v vytvoří složku, do které když něco dáš, tak se ti to samo synchronizuje. A pokud máš víc zařízení (mobil, notebook, PC) a budeš ho tam mít nainstalovaný, tak se ti to synchronizuje všude. Dokonce to umí i verzování (když ten soubor změníš, tak zůstanou na internetu uloženy předchozí verze.

Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 16.09.12 12:02
avatar

Super věcná odpověď, už stahuju, děkuji

Datum: 17.09.12 21:29
avatar

Program skvěle funguje, jen jeden dotázek, kde najdu to verzování? Nikde předchozí uložené verze například Wordu nevidím..

A ještě jeden dotaz, jde nějakou složku ještě zaheslovat? Kdybych chtěl sdílet s jinám PC, ale ne všechny složky? Děkuji

Datum: 17.09.12 22:09

To verzování je jen na webu. Když si na www.dropbox.com přihlásíte, najdete ten soubor, kliknete na něj pravým tlačítkem, tak je to Previous versions. Zaheslování to neumí, na to to není dělané. Jde udělat, že se nebudou sdílet některé složky na konkrétním zařízení, ale to si je tam může kdokoliv zase přidat. Spíš se dá udělat, že druhá osoba má svůj Dropbox a vy mu nasdílíte konkrétní složku.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bena*
Datum: 17.09.12 21:33
Já doporučím Skydrive, kdy přímo můžete soubory upravovat přes internetový office, takže soubor nemusíte stahovat do počítače. služba je zdarma a nabízí 7GB strostoru. a Skydrive si můžete stáhnout jak do stolního, tak ipřenosného počítače, tak i do chytrého mobilu.
Zkuste tohle, myslím si, že to bude ještě lepší.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.09.12 13:48
avatar

Charlies: Děkuji, takto mi to stačí, když něco zvorám Jinak heslování by šlo udělat i tak, že bych si udělal ještě jeden účet ne? Na jednom účtě soukromé věci a na druhém firemní? Ve složce v PC by se měly soubory samy po přehlášení předělat, je to tak? Děkuji

Bena: Jsem spokojen absolutně s Dropboxem ;) Taky ho mám nyní už na PC, notebooku i v mobilu se symbianem

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.