Diskové kvóty s Win 2008 R2 + IIS

Od: Datum: 15.09.12 09:15 odpovědí: 4 změna: 16.09.12 09:51
avatar

Dobré ráno,

mám takový zapeklitý problémek. Potřeboval bych v IIS přidat novou ftp a uživateli přidělit omezený diskový prostor, ale má to jedno ale:

Současný stav je takový, že složka s danou doménou (domena.com) má podsložky /http, /https, /subdomains, /private, /log atd, které fungujou tak, jak byste předpokládali. Celá složka domena.com je ftp pro daný web, tento uživatel má svůj limit, dejme tomu 3GB, a je vlastníkem složky i všech podsložek.

V rámci této složky potřebuju přiřadit jednu složku (např /http/userdata) jako domovský adresář nového ftp a tomuto uživateli nastavit vlastní limit, dejme tomu 500MB. Potud není problém.

Ale: do této kvóty se musí počítat všechno, co v té složce je, včetně dat, která tam jsou a která tam uloží hlavní ftp uživatel. S obvyklým nastavením, když si tam ten hlavní dá 800MB, u kterých bude veden jako vlastník, ten nový nebude vlastnit nic, bude mít 500MB dostupných. Potřebuju ale, aby v tu chvíli měl ten nový využito 800/500MB, tedy překročen limit a nemohl už nic dalšího ukládat (přestože nevlastní nic).

Je tohle vůbec nějak řešitelné, nebo bych chtěl moc? :) Vím, že ve File System Resource Manageru se dá vynutit limit "per složka", ne "per uživatel", ale FSRM instalovaný není a používat ho kvůli jedné složce.. nebo budu muset?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 15.09.12 20:14
avatar

Nevyřešeno, pouze obejduto :(

Hledal jsem, kde bych se ještě mohl zeptat, přeložil jsem to i na stackoverflow.com a trochu to popsal líp.. no a u konce, když píšu větu, že opačná situace snad nevadí, mi došlo, že skutečně až tak moc nevadí. Nový účet dostane (abych zachoval ta zkušební čísla) 500MB svých a dohromady to holt bude moci mít až 3.5GB.. sice reálné hodnoty budou trochu větší, ale snad se to nezblázní.

Bez FSRM (nebo nějakého nástroje třetí strany) to asi opravdu udělat nejde *nevi*

Datum: 15.09.12 22:54

Jak píšeš, že nevíš, kde se ještě zeptat. Člověk zabývající se Windows servery mi doporučil toto fórum:

http://social.technet.microso….com/Forums/cs-CZ/categories/

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.09.12 22:01
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.09.12 09:51
avatar

No, request limit mi omezí velikost http požadavku prohlížeče, tedy například uploadovaný soubor z formuláře (jako je tady vkládaný obrázek omezený na 5MB a tak). Kdyby to bylo přes prohlížeč, tak to na straně serveru vždy nějak ošetřím (i kdybych si měl někde průběžně udržovat velikost složky a přičítat to, co uživatel aktuálně ukládá).

Připojení je ale přes ftp (ať už commander, winscp nebo obyč explorer) a tam nic takového k dispozici nemám, musí se to ohlídat samo.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.