Upgrade SSD

Od: Datum: 14.09.12 19:08 odpovědí: 2 změna: 18.09.12 12:19

Zdravím, měl bych jednu prosbu.

Uvažuji o pořízení SSD disku do klasického PC a chtěl bych radu jak nejjednodužšeji provést upgrade. Ideálně bez přeinstalace systému, avšak se tomu nebráním a měl bych to zvládnout. Každopádně čemu se bráním je instalace všech programů znovu. Lze pouze přeinstalovat systém ze stávajícího disku na SSD bez dotčení současných programů v program files? Jak je to vůbec s Program files? Je to jediná nutná možnost kam programy instalovat?

Ideálně bych chtěl na SSD přehrát W7 a později na disk nainstalovat pár programů, který jeho výkon dobře využijí (např. úprava fotek a pod.). Tím tedy další otázka jeslti raději šáhnout po 120Gb nebo jeslti by stačilo i méně. Ale víc jak 120Gb určitě nevyužiju. Kolik si vezme zhruba systém W7? A dilema zda pořídit disk s rychlostmi kolem 500/500, když PC má jen SATA II, každopádně asi ano, protože nevylučuji v průběhu dalších let upgrade procesoru s deskou a podporou SATA III.

Děkuji mnohokrát


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: bena*
Datum: 14.09.12 19:25

Vytvořte si bootovací CD Clonezilla a udělejte si otisk systémového oddílu. Nezapomeňte pak systémový oddíl smazat. Poté připojte do počítače SSD disk, nastartujte Clonezillu a spusťte kopírování z otisku disku.

SSD disk použijte výhradně pro systém a programy. Nepoužívejte ho na skladování dokumentů, obrázků, písniček, filmů a dalších.

SSD disk nedefragmentujte!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: edge®
Datum: 18.09.12 12:19

Jo to je mi jasný, že to není žádné úložiště souborů;) A děkuji mnohokrát za odpověď snad s tím nebudu ít větší problémy až budu pořizovat a přenášet systém.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.