XP připojení

Od: Datum: 06.09.12 21:33 odpovědí: 16 změna: 07.09.12 19:53

Dobrý den, zformátoval sem na ntb v podtate nepoužitelné visty a nainstaloval xp a nyní sem z toho jelen...

ale k věci, nemůžu nastavit připojení pomocí wifi a taky nemůžu přijít na to,kde se to dělá?! vpravo dole se mi ani nezobrazí ta ikonka připojení...

díky za rady

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: mowla*
Datum: 06.09.12 21:39

Jsou nainstalované ovladače?

doplněno 06.09.12 21:42:

Síť - Start - Ovládací panely - Síťová připojení

Wifi - Start - Ovládací panely - Bezdrátová konfigurace služby

doplněno 06.09.12 21:43:

Jaký HP? - obvykle lze ovladače najít na netu...

doplněno 06.09.12 21:57:

Ovladače jsou tady - http://h20000.www2.hp.com/biz…askId=135&swEnvOID=1093#11395 , je potřeba je stáhnout a nainstalovat...

doplněno 06.09.12 22:16:

Takže je potřeba zkontrolovat heslo a typ kryptování na routeru (musí být totožné, jako na notesu).

A - HP- některé mají ´specialitku´- nabízí aktivaci rozšíření Cisco (u zvolené wifi sítě v menu Upřesnit - např. - podle toolkitu) - je obvyklepotřeba ´odškrtnout´...

;)

doplněno 06.09.12 22:26:

Tomu "podle návodu" trošku nerozumím... To se hlásíš do sítě VUT Brno? Protože jinak je potřeba nastavit druh kryptování (WEP, WPA, WPA2) a heslo podle nastavení routeru...

BTW - pro konfiguraci připojení raději používám tool od HP, než windowsácký, ale asi je to jedno... ;)

Ohodnoceno: 2x

Od: trixy
Datum: 06.09.12 21:41

možná je v tomhle ten problém-taky mě to napadlo,ale nevím kde je sehnat...je to hp :(

Datum: 06.09.12 21:47

HP 530

Datum: 06.09.12 22:04

děkuji, bohužel mám ale ještě problém-nastavím heslo wifi a stále se ještě nepřipojí...

Datum: 06.09.12 22:18

provedl sem podle tohoto návodu a pořád nic

http://www.fce.vutbr.cz/wifi/wifi-wxp.pdf

Datum: 06.09.12 22:35

a to mám udělat jak a kde? ´´nastavit druh kryptování (WEP, WPA, WPA2)´´

Datum: 06.09.12 22:40

Už máš vpravo dole (na liště) symbol wifi sítě? - pokud ano, klikni na něj, zvol správné SSID sítě a dej připojit. Pokud si připojení vyžádá heslo, jde o zabezpečenou síť a heslo (i způsob kryptování) zjistíš v managementu routeru.

doplněno 06.09.12 22:50:

"k dispozici je alespon jedna bezdratova sít...klepnutím zde zobrazíte seznam dostupnych siti" - klikni, až se zobrazí ten seznam dostupných sítí zvol tu, na kterou se chceš připojit... Teprve pak zadáváš heslo... ;)

Ohodnoceno: 2x

Datum: 06.09.12 22:45

vpravo dole mám ikonku bezdrátové sítě...kliknu na ni,zadám heslo a vyskočí mi jen bublina (k dispozici je alespon jedna bezdratova sít...klepnutím zde zobrazíte seznam dostupnych siti) a nepřipojí se...

Datum: 06.09.12 22:58

i když zadám heslo až potom,dám připojit a opět mi vyskočí bublina,kterou sem spal výše...

vypadám jak lama,ale vím,že problém je v nějaké blbosti :(

Datum: 06.09.12 23:21

několikrát sem zkoušel, zda-li nezadávám špatně klíč wifi a tady problém taky není...v tom,že je wifi špatně nastavena a je možné připojit jen jedno zařízení-v tom taky problém není...wifi ikona na ntb svítí...já už fakt nevím :(

Datum: 06.09.12 23:37

Zkusíme to ještě jednou...

1. klikni na ikonu bezdrátové sítě a seznam dostupných sítí

2. ze seznamu vyber své SSID (je nastaveno na tvém routeru)

3. zvol Připojit a na vyžádání zadej heslo (zjistíš v routeru) a OK

4. chvíli počkej a pokud nebude připojení aktivní, zvol Upřesnit (nebo tak něco, nemáme - skoro určitě, stejný tool) a odškrtni "Klientská rozšíření" (nebo tak něco), pak OK

Sedí/nesedí? resp. - co to, případně, píše jiného?

doplněno 07.09.12 00:02:

Nevím,co je záložka "přidružení" (jak píšu, nesedímu identického softu), ale do "ověřování" právě patří to heslo (podle routeru) a případně - je-li tam potřeba zadat - typ zabezpečení jedna z možností - WEP, WPA, WPA2, příp. TKIP, AES - možností je několik (opět - je potřeba nastavit podlenastavení sítě v routeru)...

A - nejde o "klientská nastavení" - ale o možnost (teoretickou - nesedíme u identického softu) případně ne/použít klientská rozšíření dané wifi karty - nemá to každá karta, jen pokud by to u té tvé bylo - ne každý router s nimi umí pracovat.

doplněno 07.09.12 00:20:

No jo...

Kdyžtak - nepodaří-li se ti to jinak, ´nafoť´ jednotlivá okna (hoď je třeba na rajče) a dej vědět, kouknu se... ;)

doplněno 07.09.12 18:36:

Primárně - ty máš k ověření certifikát EAP? Určitě odškrtni "Ověřit jako počítač..." - nehlásíš se do domény...

Sekundárně - jsi si jist, že na routeru je nastaveno WEP? - osobně bych ´sázel´ na vyšší zabezpečení (WPA, WPA2) - to zjistíš v routeru...

A konečně - zkusmo - odškrtl bych "ověřování IEE 802.1x"

doplněno 07.09.12 19:42:

"Ověřit jako počítač..." - foto5... Taky si dořeš ten certifikát - máš jej? - pokud ne, zvol jiný způsob ověření, příp. žádný... A co ta doména? - kam chceeš počítač připojit?

Zabezpečení WPA, WPA2 - jak máš nakonfigurován router?

BTW - okna monitoru je lépe než foťákem snímat (fotit) PrintScreenem... ;)

Mám dojem, že tato naše domluva nikam nevede - nemáš ´okolo´ nějakého znalejšího kámoše? - tohle se líp dělá na místě, než přes debatu na webu...

Datum: 06.09.12 23:52

klientske nastaveni nevim co mate konkretne namysli...
Proste kdyz dam pripojit,tak opet vyskoci bublina popsana vyse atd...v zalozce vlastnosti daneho SSID se jiz dale nema nic zaskrtavat?v zalozce pridruzeni nebo overovani? Sem uz zoufaly...

Datum: 07.09.12 00:11

nic podobneho sem nikde neobjevil...je to zajimave a nikdy se mi nic podobne nestalo...bohuzel dochazi napady,trpelivost i cas...
Datum: 07.09.12 19:30

odškrtnuté "ověřování IEE 802.1x" je,bohužel sem dřív vyfotil...

Určitě odškrtni "Ověřit jako počítač...kde?

zabezpečení je WPA,WPA2...kde to nastavím?

Datum: 07.09.12 19:53

zabezpečení je WPA2-osobní

typ šifrování TKIP

certifikát mám a kámoše asi budu muset oslovit,pač tohle už je moc i na mě asi...

Datum: 07.09.12 09:09

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.