Pročištění PC

Od: Datum: 06.09.12 16:42 odpovědí: 16 změna: 13.10.12 14:55

Ahoj,

nevíte někdo, jak se dá rychleji pročistit pc než ručně položku po položce? Docela se mi seká a je možné, že to je souborama, o kterých ani nevím, že je mám v počítači.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: mowla*
Datum: 06.09.12 16:44

Např. použitím CCleaner ( http://www.slunecnice.cz/sw/ccleaner/ ) - pročistí tempy, cookies...

Ohodnoceno: 1x
 
Od: radlik*
Datum: 06.09.12 16:45

já doporučuji TuneUP 2012 to ti pročistí vše a potom si stahni PC Checkup to ti vyřeši chyby v pc.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: dinkyjane*
Datum: 06.09.12 16:49

Dobře.. Ale asi si budu muset dát soubory, co chci nechat na pevný disk, že?

Od: hop®
Datum: 06.09.12 18:23
avatar

Jen poznámka:

Soubory v počítači MÁTE uložené na pevném disku. Před větším čištěním je rozumné důležitá data (případně i instalace souborů) zazálohovat na flashdisk nebo externí disk, případně jiné paměťové médium.

Čištění počítače obnáší dvě různé věci:

- pokud máte málo místa na disku, lze z pevného disku odstranit nepotřebná data, odinstalovat nepoužívané programy

- pokud ale počítač neběží jak má (asi Váš případ), je nutné vymazat nepotřebné programy které se automaticky spouští při startu, "uklidit" si na ploše, pročistit registry - návod viz kolega Béňa níže... *palec*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: radlik*
Datum: 06.09.12 16:50

jo,žadný program ti nevyčistí soubory co nechceš v pc..ten program nemuže vědět jake tam soubory chceš a jake ne,musíš ručně vybrat to,co chceš smazat

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.09.12 16:59
avatar

Použijte, k tomu určený prográmek na čičtění PC od nepotřebných souborů např. CCleaner. Je zdarma, česky a běžně ho stáhnete třeba tady: http://www.slunecnice.cz/sw/ccleaner/

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bena*
Datum: 06.09.12 17:56

Vyvarujte se různým optimizérům, tunerům a dalším zázračným programům jako je TuneUP, Advanced Systemcare, Ashampoo WinOptimizer, Glary Utilities a podobné. Nejenže některé jsou placené, ale všechny dokáží napáchat docela dost škod, jsou agresivní a běžný uživatel by se jim měl vyhnout.

Ideální by bylo zálohovat, to o co byste nerad přišel a udělat čisotu instalaci zkušeným uživatelem, ideálně odborníkem.

Doporučím na čištění disku a registru CCleaner, který je bezpečný. Při instalaci akorát odmítněte instalaci google chrome.

Dále je dobré aspoň každý měsíc defragmentovat disk programem Defragmentace disku, který najdete v Windows v Start-programy-příslušenství-Systémové nástroje nebo můžete použít o něco lepší program Defraggler. Jen při instalaci odmítněte instalaci google toolbaru.

Uričtě mrkněte i na plochu - na ploše by měly být pouze spouštěče nejpoužívanějších programů. Ostatní soubory jako obrázky, písničky, filmy a další patří do složek tomu určených - Obrázky, Hudba, Dokuemnty, Filmy, atd, - jsou přístupné ze Startu nebo není problém si na plochu dát jejich zástupce, které mají zanedbatelnou velikost.

Na škodu by nebylo nechat zkontrolovat Váš počítač online kontrolorem ESET Online Scanner, který najde a zlikviduje viry. Nebo můžete použít Váš antivirový&antispyware program (nemáte-li takový program, určitě si nainstalujte Microsoft Security Essentials nebo Avira Free).

Případně můžete omezit i různé efekty, věřte, že spousty efektů si ani nevšimnete. Různé postupné zhasínání nabídek, průhledné prostředí Aero, animace maximalizace a minimalizace a další jsou opravdu hlouposti...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bartas*
Datum: 06.09.12 18:14

Porč odmítnout goole chrome mám ho jako prohlížeč a jsem spokojen že mi automaticky překládá stránky do češtiny nejsem zkušený uživatel proto se ptám.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hop®
Datum: 06.09.12 18:26
avatar

Už zde byl několikrát řečen a vysvětlen ověřený fakt, že Váš prohlížeč odesílá určitá Vaše citlivá data a podle něj jste zařazen do cílové skupiny reklamních kampaní - spamů...

Pokud Vám ale vyhovuje, nebudu Vás od něj zrazovat, je to jen Vaše volba...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.09.12 19:32
avatar

Ověřený kým, čím, jak? :)

Pokud něco odesílá, je to vázané na instanci prohlížeče, ne na osobu, a nejsou to citlivé údaje, ale souhrny návštěvnosti. (Analytics taky sbírá kdesi cosi a prohlížečem to neovlivníte.)

Spam nepřijde žádný, možná budete mít na stránkách cílenou reklamu - v prostoru, kde by jinak byla reklama jiná, náhodná. Takhle možná existuje minimální šance, že ta reklama bude k něčemu, místo k ničemu. Když se kouknu, co za kraviny se vyskytuje v reklamách obecně nebo na facebooku (kde i po x-tém nahlášení to hodí tutéž ptákovinu znova) nebo třeba v doporučených na youtube (opravdu tam musím mít tucet videí z minecraftu, když jsem v životě na žádné takové nekoukal? opravdu je tohle u dnešní mládeže populární?), tak jsem za ty cílené reklamy skoro rád (např. reklamy na elektroniku, microsoft, VS atd).

Nakonec, adblock a je po srandě.

doplněno 06.09.12 23:34:

Hledal jsem hledal a ve wiresharku jsem na nic přesvědčivého nenarazil. Posílají se dotazy pro našeptávání a vyhledávání z adresního řádku, ne komplet historie. (přechod z poradte.cz na pise.cz přes odkaz neudělá nic, zadávání p i s e.cz do adresy a odentrování průběžně posílá částečně vyplněnou adresu, aby se nabízely vhodné adresy k dokončení - ano, to pak asi využijou - stejně jako to může využít bing, yahoo nebo seznam) Když se tahle funkce našeptávání a automatického dokončování zakáže, neposílá se vůbec nic.

Nevím, z čeho konkrétně se kdo napakuje - reklama tam bude tak jako tak, v každém prohlížeči. S adblockem (a podobnými) tam nebude žádná.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bena*
Datum: 06.09.12 20:30

Ověřený to je třeba sledováním komunikace při brouzdání přes Wireshark či dumcap. A co odesílá (co je dokázané) - kam se připojujete, přihlašujete. Pro někoho to mohou být docela citlivá osobní data, myslím si, že nikomu není nic do toho, že nějkam připojuju.Někdo rád chodí na porno, někdo na warez, někdo rád chodí na diskuze, někdo zas jinam a opravdu nikomu do toho nic není. A u ostatních prohlížečů nic takového dokázáno nebylo.

Google je znám svým špehováním i třeba u GMailu - robot čte zprávu a podle relevance slov nabízí takovou reklamu, který by mohla dotyčného zajímat (os.pozn. - kdo ví co za tím vším ještě je) nebo třeba i při vyhledávání přes google se něco odesílá. To taky není hezký, mě by se to nelíbilo...

A největší spyware je samotný Google Updater, který se stará o aktualizace, tam se toho google o nás dozví ;) A to, že Google je velký bratr, to je mezi odbornou veřejností skoro veřejné tajemství...

Nechci tuto otázku směřovat mimo téma, je to jen reakce na příspěvek výše.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.09.12 22:47
avatar

Vám se snad líbí, že si na vás někdo napakuje kapsy a ty z toho neuvidíš v životě aní halíř?

Ohodnoceno: 1x
 

 

Od: bena*
Datum: 06.09.12 18:51

Google chrome odesílá Vaše soukromé citlivé údaje, které pak se mohou třeba využívat i pro marketingové účely. Myslím si, ež to za tu výhodu autopřekladu nestojí. Pokud ho máte nainstalovaný, zvážil bych odinstalaci. Ale jeslti Vám ot navadí, klidně prohlížejte přes Chrome, nikomu nic nezakazuji

Kdykoliv můžete vložit do překladače (translate.bing.com nebo translate.google.com) tu stránku a můžete si ji ručně přeložit. Určitě ale existuje spousta doplňků pro prohlížeče (pro firefox třeba Foxlingo).

Navíc Internet explorer disponuje funkcí Akcelerátory, takže stačí kliknout pravým myšítkem kdekoliv na stránce a vybrta možnost Přeložit službou Bing (translate with Bing) - tento akcelerátor si můžete doinstalovat tady: http://www.iegallery.com/Addons/Details/5416

Pokud náhodou nemáte v počíatči nejnovější Internet Expolorer, stáhnete ho tady: http://windows.microsoft.com/…nternet-explorer/downloads/ie (pro Windows XP vyberte verzi 8, verze 9 tam nejde). Dobrý tam je mít nejnovější IE ikdyž ho nepoužíváte, používají ho jiné programy, například Skype, Frontpage, a další.

doplněno 06.09.12 19:14:

TuneUP je pro běžného uživatele absolutně nevhodný. Navíc tyhle (mezi ně patří i TuneUP) agresivní čističe mažou i důležité registry, to se pak může projevit nestabilitou systému a dalšími, které mohou vyplavat na povrch klidně později, třeba při instalaci nějakého programu - je tam něco přerušeného a už začnou se problémy sypat jako sníh...

Já s počítači nějaký ten pátek dělám, dělám v 99% případů pro běžné lidi a tak znám jejich problémy, požadavky, vím o čem je řeč.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: radlik*
Datum: 06.09.12 19:04

bena,s tuneupem nemáš vubec pravdu,já osobně ho používám už 3tím rokem.A mužu tě ujistit,že tuneup ti počítač dobře zrychlí oproti CCleaner..CCleaner je oproti tuneupu jen kus hadru

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.09.12 22:49
avatar

Neplácej tady nepodložené výmysly, když o tom víš tolik asi jako toast o Jihoafrické republice.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: abc*
Datum: 13.10.12 14:55

Osobně používám a doporučuji CCleaner.Smaže například historii inernetových prohlížečů a soubory cookies.Dále také odstraní registry (tj.problémy,které vznikly například při instalaci apod.).Tento program si můžete buď to Zdarma,nebo zakoupit a stáhout na http://www.piriform.com/ccleaner/download .

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.