Složka Dokumenty byla smazana!

Od: Datum: 06.09.12 11:37 odpovědí: 25 změna: 06.09.12 17:47

Nedovedu si vysvětlit toto. Máme na PC dva učty. Já jako administrator a mamka (nemá přístup ke všemu). Večer jsem byla na PC poslední já. Rano mamka se přihlásila a v PC neměla složku Dokumenty, všechno se ztratilo. Ukázala se i uvodní Windows tapeta jako při přeinstalování PC, ikony na ploše taky nebyly všechny jako vždy.(ale programy, které jsou naintalovány v PC tam jako ikona byli)

Má dokonce jinou Mozillu, asi jinou verzi (že by se aktualizovala?). Já na svém učtě, mam vše při starém, žádný problém i pořád ta samá mozilla.

Co se mohlo stát? Veškeré dokumenty (fotky,písničky, dokumenty) jsou pryč z ničeho nic! Žádný program jsme nyní neistalovali, v PC Avast říká že není žádná hrozba,projíždíme Cleanerem, vše ok.

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: mowla*
Datum: 06.09.12 11:42

Nic neinstaluj, nic nemaž, nic nekopíruj, nevysypávej koš...

Přihlas se na svůj účet - s admin právy, a zkontroluj C:...UsersMamkaUser - zda tam složka Dokumenty je (a v jakém stavu). Pokud si vzpomenete na název nějakého ze souborů (který by tam měl být), zadej ten název do Hledání.

Je možné, že na "mamčině" účtu došlo k nějakému problému a systém jí pr´ři přihlášení založil účet nový - není v User nějaké ´podivné´ jméno uživatele?

doplněno 06.09.12 11:50:

Případně si stáhni nějaký ´undelete´ soft - např UndeletePlus ( http://undeleteplus.com/ ) - ale nestahuj (ani neinstaluj!) jej na disk, kde by měla zmizelá´ složka být (obvykle C:) - raději na flash, třeba...

doplněno 06.09.12 11:54:

Jaké máš Win?

Zkus Tento počítač - C: - Documents and Setings - tam by měly být složky jednotlivých uživatelů (a All Users). Kukni do ´mamka´ - měla by tam být složka Dokumenty i Plocha (a nekolik dalších)... Ale musíš mít admin práva...

Ohodnoceno: 2x

Od: acrev
Datum: 06.09.12 11:45

Prosím ja jsem uplný laik, mohl byste mi napsat JAK MAM ZKONTROLOVAT TEN JEJÍ UČET A PŘÍPADNĚ NAJÍT TU SLOŽKU DOKUMENTY?Kde je to User, kde mam hledat nějaké podivné jméno uživatele?

Datum: 06.09.12 11:46

Na disku, to znamená podívat se tam přes tento počítač, což bude na ploše a nebo v nabídce start

Datum: 06.09.12 11:57

Děkuji, bylo to tam!

Datum: 06.09.12 11:44

Chtělo by to ještě fyzicky kouknout do šložky dokumentů na disku, tedy buď v users a nebo documents and settings. Taky se mohl narušit profil a vytvořilo to nový, už se mi i stalo, že stačil restart a najelo to správně ;)

doplněno 06.09.12 11:45:

Koukám, že jsem se s odesláním odpovědi moc flákal :D

Datum: 06.09.12 11:51

Našla jsem to složku! Byla v C: / Document and Settings/ Mamka (né v All Users). Našla jsem to já jako admin, mohu vědět proč to skočilo jinam, co se stalo, že došlo k tomuto? TEd celou složku kopíruji na fleshku a dám ji mamce zpátky na její učet do Dokumentů.

Datum: 06.09.12 11:57

C: / Document and Settings/ Mamka je správné umístění složky Dokumenty... All Users je složka používaná pro vytváření složek nového uživatele...

Nepřihlásila se mamka na jiný účet?

doplněno 06.09.12 12:01:

Někdy se stane, že úživatelský účet ´zhavaruje´ - a systém vytvoří nové složky - proto jsem septal, zda v Users není nějaký ´divný´ název (systém zhavarovaný účet nemaže, ale ´přejmenuje´)... Pak se uživatel přihlásí - ale systémové složky má jako ´slovo ´boží´...

;)

doplněno 06.09.12 12:05:

Rádo se stalo - příjemný ´nemazavý´ den přeji...

;)

Datum: 06.09.12 11:58

Nemohla se přihlásit jinam,heslo myslím ani netuší. Ja byla na PC poslední ... Ráno se přihlásila na svůj učet, a už to vše bylo jinak a dokumenty pryč.

Datum: 06.09.12 15:11

Prosím pomozte mi. On se ten problém objevil znova. Když jsme zapli PC a mamka se chtěla přihlásit, opět uvodní Windows tapeta a všechno smazané. Dokonce se před přihlášením na učet ukázala nějaká hláška o bezpečnosti, a že byl vytvořen prozatimní učet, který pod odhlášení se všechn data zase ztratí.

Kde je prosím problem? :(

Datum: 06.09.12 15:24

No jo - žádná data nezmizela (nejsou smazána), jen je mamka nyní přihlášena na jiný (prozatímní), než svůj původní účet, tedy nemá původní data k dispozici... Prozatímní účet - resp. změny v něm udělané, zmizí odhlášením...

Co obsahovala ona hláška?

doplněno 06.09.12 15:30:

Tak já budu pokračovat tady (už tu něco zaznělo)...

1. o jaké jde Win?

2. co bylo napsáno v té "hlášce"?

doplněno 06.09.12 15:45:

No - prozatím zkus pustit Avast - test po restartu, heuristika stačí "normální" (tento test umí lépe najít rezidenty - provádí se před startem Windows)...

Datum: 06.09.12 15:27

Jee, děkuji že jste se ozval ješě. Ja už založila novou otázku zbytečně :( Jak zadala heslo do svého učtu hned se objevila hláska, která obsahovala něco o bezpečnosti, že se má obrátit na správce sítě a že byl vytvořen nějaký dočasný učet a pak jí to přihlásilo na ten nový dočasný. Jak se toho zbavit, co mám dělat? Co se vůbec stalo, že je takový problém?

Datum: 06.09.12 15:35

Win mam XP Proffesional, co bylo uplně přesně v té hlášce slovo od slova nevím, chtěla jsem to vyfotit ale nestihla jsem to,pak to samo zmizlo. Jen zběžně co jsem už tady psala o té bezpečnosti učtu.

Datum: 06.09.12 15:48

Na obou učtech jsme už dopoledne při prvním problému nechávali uplný test systému a nikde nebyla nalezena žádná hrozba.

Datum: 06.09.12 15:49

Ale jdu zkusit ještě ten po restartu teda TAk momentík než to všechno zkontroluje...ozvu se tu.

Datum: 06.09.12 16:39

Takže test jsem provedla, nic se neukázalo a hned po skončení najel Windows a uvítací obrazovka s příhlašením do učtu. Opět nelze klasicky se přihlásit a hází se hlášky:

Datum: 06.09.12 16:43

Hláška 2

Datum: 06.09.12 16:55

No jo - ´zhavaroval´ účet...

Přihlaš se s administrátorskými právy a vytvoř mamce nový účet (třeba mamcanova) - Start - Ovládací panely - Nástroje pro správu - Správa počítače, rozklikni Místní uživatelé a skupiny , Uživatelé. Ťukni na něj pravým, Vlastnosti, ouško Je členem a ověř si, že je v Users a ne v Administrators (případně to tak nastav).

Pak ať se na něj mamka přihlásí - mělo by to jít bez problému, pokud ano, zkopíruj (pod svým účtem) obsah složky Dokumenty a Plocha do složek nového účtu.

doplněno 06.09.12 17:15:

Upřímně - nevím - nikdy jsem nad tím nebádal, ale občas se ´to stane´ (i MS vydal ´návod´, jak zkopírovat data mezi starým a novým účtem v WinXP, o příčinách ovšem mlčí).

Až data zkopíruješ, ať si mamka přihlášení vyzkouší a teprve po ověření, že nic nechybí, starý účet vymaž (opět ve Správa počítače...).

doplněno 06.09.12 17:16:

BTW - jen dotaz - zálohujete si, holky, data? ;) *smich*

doplněno 06.09.12 17:45:

Celý se rdím... *hi**smich* Od toho tady ale Poradna je, ne? ;)

Datum: 06.09.12 17:04

Dobře udělalal jsem to, vytvořila učet Mamka-Nový který je v Users. Nyní zkusím aby se přihlásila a pak vše zkopíruji.

Mohu vědět co se stane, že učet zhavaroval? co je příčinou?

Datum: 06.09.12 17:10

Prosim Vas, kde ted najdu ten nový založený učet Mamka-Nový? Minule když jsem hledala tu zktracenou složku, našla jsem to v Document and Settings, tam složky toho nového učtu nejsou a ani v All Users tam taky není ten nový učet zobrazen (pouze Já a ten starý Mamka).

Ptám se proto, abych ty Dokumenty a Plochu mohla zkopírovat na nový její učet. Ale nevím kde je.

Datum: 06.09.12 17:14

Dobrý už, jen panikařím. Mamka si své heslo dá již sama, zatím učet je obyčejný nový. Jdu to překopírovat.

Datum: 06.09.12 17:15

Ten starý původní MAMKa který zlobí mohu uplně odstranit?

Datum: 06.09.12 17:35

Jo jo ja si to zalohuju, většinu mam vypálené na DVD a nebo na fleshce mam věci. Mamka už taky :D No zatím se neobjevila žádná hláška, přihlásila se normálně po zapnutí PC. Vše jsem jí tam překopírovala, nastavila Mozillu a tak. Starý učet odstranila.Uvidíme jestli zase záhadně ráno se něco nepokazí.

Jste můj zachránce, opravdu! Bez vas by mě to nenapadlo a nevěděla bych jak si pomoci. Děkuji!

Datum: 06.09.12 17:47

Jo je tady od toho ta poradna,ale opravdu málo který má takovou trpělivost, hezky polopatě to vysvětlí a pomůže, a ještě když se ten problém opakuje, ikdyž se poprvé vyřešil, tak je nápomoce takže moje dík máte 1000%!

Datum: 06.09.12 15:28

Divné. Přesně to samé nám začalo dělat ve škole před pár dny.

Od: ac
Datum: 06.09.12 12:04

DĚKUJI VÁM ZA POMOC A VYŘEŠENÍ

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.