Zmizely obrázky

Od: Datum: 04.09.12 20:00 odpovědí: 8 změna: 12.09.12 08:46

Tak jsem šáhl do orloje*ee*. Při čištění SW PC jsem to asi přehnal a zrušil něco, co jsem zrušit neměl. Na Internetu se mi nezobrazují některé obrázky (například *.pgn). Jinak všechno funguje, jak má. Tady na stránkách poradny bych se bez nich celkem obešel (i když tlačítko pro smailíky hledám po paměti*plac*), ale horší je to například v bankovnictví, kde bez nich nelze ovládat ůčet. Pokoušel jsem se přeinstalovat Explrer 8, ale při instalaci mi to shazuje PC. Budu vděčný za každou užitečnou radu.

doplněno 04.09.12 20:00:

.

doplněno 04.09.12 20:23:

Zjistil jsem, že *.png, uložrné v PC se zobrazují normálně, takže to bude problém Internetu.

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: bena*
Datum: 04.09.12 20:27

Jakým programem jste čistil počítač? Viděl bych to na Start-programy-Příslušenství-Systémové nástroje-Obnovení systému na datum před čištěním počítače.

Jinak doporučuju kliknout vedle tý hvězdičky v IE8 jak jsou ty oblíbené položky pravým myšítkem a kliknout tam na Panel oblíbené položky. Dostanete více místa k prohlížení.

Od: mowla*
Datum: 04.09.12 20:28

Nebude řešení někde tady? - http://support.microsoft.com/kb/283807/cs - resp. chovají se takto i jiné browsery?

Datum: 05.09.12 07:57

Při opakovaném pokusu o reinstalaci Exploreru mi to shshazuje počítač. Tak jsem si nainstaloval Mozilu a je to O.K. *palec* Stejně se ale pokusím ten Explorer opravit. Docela by mě zajímalo, co jsem s tím provedl. Takže děkuji za rady.

Datum: 05.09.12 13:21

Reinstalace IE většinou k ničemu nevede - jaký čistič jste použil? Většina čističů vytváří zálohy, tak to lze obnovit.

Osoběn si myslím, že je lepší než FF je Opera, ale to je jedno...

Datum: 05.09.12 20:13

No ono to bylo složitější. Měl jsem silné podezření na virus, tak jsem prošel PC napřed "Avastem" a pak "Spybotem". A abych měl jistotu, ještě jsem šáhl ručně do "Documents and Settings", kde jsem to trochu probral. Občas to dělám a zatím nikdy nebyl problém. Tentokrát jsem to ale asi přehnal. Navíc jsem vysypal koš a defragmentoval disk "C". Pak jsem zjistil onen problém. Vzhledem k tomu, že byl problém jen s těmi soubory .png z Internetu, nepovažoval jsem za nutné obnovu systému. Po několika marných pokusech jsem nainstaloval Mozilu a bylo to v pořádku. Dneska mi ale spadl "ACDSee" (což asi nesouvisí) a nepodařilo se mi ho rozchodit. Takže jsem zkusil tu obnovu a ejhle! Nejen že funguje ACDSee, ale vzpamatoval se i ten Explorer. Jediná chyba je, že tam mám spátky i ty potvory. Takže opakuju pomalu postup a hlídám, kdy něco zase přestane fungovat. Zatím dobrý.*palec*

Datum: 05.09.12 21:05

Takže zkuste v IE:Nástroje/Možnosti internetu/Programy/Nastavit programy/Přidružit typ souboru nebo protokolu/Jak se Vám načtou přípony,vybrat příponu png a poklepat na příponu png a po otevření nabídky nastavit přidružení dle screanu níže.

doplněno 05.09.12 21:07:

Screan:

Datum: 06.09.12 15:59

Pokud máte podezření na infekci, tak počítač zkontrolujte ESET Online Scannerem a uvidíte.

Případně můžete použít Hijackthis. Stáhněte si ho zde: http://sourceforge.net/projects/hjt/files/latest/download, spusťte ho a klikněte na Do a system scan and save logfile. Proběhne kontrola a poté by měl vyskočit Poznámkový blok s logem. Celý obsah toho poznámkovýho bloku vyberte a překopírujte sem, mrknu Vám na to.

Jinak do systémových adresářů se moc nehrabte a když už, tak si udělejte obrza disku, abyste to pak mohl obnovit dů původního stavu.

avast! se docela dost zkazil, přemýšlel bych o přechodu k jinému lepšímu free řešení, třeba Microsoft Security Essentials nebo Avira Free. A Spybot má už taky svou největší slávu za sebou, za konkurencí docela zaostává. Ve finále, většina antivirů, i těch free má antispyware ochranu, takže Spybot a podobné programy pro většinu lidí prakticky potřeba nejsou.

Datum: 12.09.12 08:46

Díky za rady. Nakonec se to povedlo opravit obnovou systému i když teda i s těma potvorama, ale těch už jsem snad taky zbavil. Takže momentálně je vše O.K. Váš typ si ale stejně schovám pro příště. *palec*

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.