Zasekaný notebook

Od: Datum: 01.09.12 14:21 odpovědí: 7 změna: 01.09.12 15:59

Dobrý den,

před chvílí jsem zapla svůj notebook (Toshiba, Program Windows) a najednou mi na obrazovku naskočila tabulka Live Security Platinum a našlo mi to 20 infekcí. Nelze nic spustit, žádné programy ani internet. Stáhla jsem si z druhého počítače antivirové programy ale ani jeden nelze spustit.

Děkuji za pomoc


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 01.09.12 14:30
avatar

zkuste spustit antivir v nouzovém režimu.

doplněno 01.09.12 14:31:

když to nepomůže zkuste bod obnovy.

doplněno 01.09.12 14:38:

Pokud nepoužíváte v dnešní době antivir,tak se pak nedivte,je to jako souložit bez ochrany s prostitutkou.Chraňte se antivirem free např avast nebo komerčním,nod,eset ,kasperský a pod. používejte ccleaner na čištění pc,Zkuste net nouzák a antivir, na combofix opatrně,dokáže divy a nechtěné.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: itan71*
Datum: 01.09.12 14:30

Já to vydím nahrát na novo softík*klik*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.09.12 14:31
avatar

na to je vždy času dost

Ohodnoceno: 0x
 
Od: k2
Datum: 01.09.12 14:31

Stahnete z netu ComboFix (z jineho pocitace nebo v nouzovem rezimu), spuste a pokracujte dle instrukci na obrazovce.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bena*
Datum: 01.09.12 14:45

Live Security platinum je podvodný falešný antivirový program. Takže si stáhněte a nainstalujte program Emsisoft Animalware a projeďte s ním celý počítač. Instalátor tohoto animalwaru pusťte v Nouzovém režimu (návdo zde: http://windows.microsoft.com/…rt-your-computer-in-safe-mode).

Ten Emsisoft stáhnete tady: http://www.stahuj.centrum.cz/…pletni/emsisoft-anti-malware/

Pak si stáhněte a spusťte program Hijackthis. V HJT klikněte na Do a system scan and save logfile. Po skenu se objeví Poznámkový blok a celý obsah mi zkopírujte a vložte sem.

Varování! Combofix určitě nestahujte a nespouštějte sama, ten použijte tehdy, pokud problém nevyřešíme, a to pouze na doporučení zkušeného uživatele (to Vám kdyžtak napíšu, jeslti ho použít nebo ne).

Pro ochranu domácího počítače je zbytečné utrácet za antivir, mohu Vám doporučit Microsoft Security Essentials nebo AVIRA Free. avast! moc nedoporučuju, zkazil se.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: evca*
Datum: 01.09.12 15:18

Program Emnisoft se nechce spustit v Nouzovém režimu

Od: bena*
Datum: 01.09.12 15:59

Jak nechce spustit?

Jinak mě ještě napadlo. Máte-li Windows Vista nebo Windows 7 - v Nabídce Start-ovládací panely najdete nástroj Windows Defender. Spusťte úplnou kontrolu počítače. Pokud budou problémy, tak ten Windows defender klidně spusťte v normálním režimu nebo v Nouzovém režimu s prací v síti (bude chtít aktualizovat zřejmě). Do toho nouzáku s prací v síti se dostanete stejně jako do nouzáku, jen v nabídce vyberte místo Stav nouze možnost Stav nouze s prací v stíti.

A pokud nic nezabare, spusťte tedy ten Combofix. Stáhnete ho zde, manuál najdete tamtéž: http://www.bleepingcomputer.c…mbofix/cz/jak-pouzit-combofix

Ale jinak bych to viděl nejraději na čistou instalaci v nějakém servisu či zkušeným uživatelem.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.