Nejdou spustit stránky

Od: Datum: 01.09.12 11:40 odpovědí: 13 změna: 03.09.12 12:10

Zdravím,

už nějakou dobu se chci podívat na stránky školy (kvůli rozvrhům), do které chodím, ale stránky se nechtějí spustit. Prosím poraďte. Předem děkuji za odpovědi.

Web: www.gyzamb.cz


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: bena*
Datum: 01.09.12 12:08

Jaký používáte internetový prohlížeč a jaký máte operační systém?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.09.12 12:22

Používám Operu a OS mám Win7.

Od: bena*
Datum: 01.09.12 12:28

Podívejte se, zda-li máte povolen Javascript. Máte nejnovější verzi (tuším 12.02 je nejnovější).

Nebo zkuste použít Internet Explorer, měl by jste ho tam mít předinstalovaný a najdete ho ve Startu. Pokud tam nemáte nejnovější verzi, tj. verzi 9 (ikonka tyrkysového "e" se zlatým prstencem), tak si ji prosím stáhněte: http://windows.microsoft.com/…oads/ie-9/worldwide-languages

Pokud to v IE půjde, navrhuju u něj zůstat, pokud ne, bude chyba jinde. Na to bychom se musli důkladněji podívat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.09.12 13:12

V Opeře mám aktuální, ale když nainstaluji IE 9, tak musím restartovat PC, jenže při zapínání po restartu mi to hodí aktualizace, kteté nechci.

Od: bena*
Datum: 01.09.12 13:27
Proč nechcete aktualizace? Systém by se měl vždy aktualizovat. A pokud nějaká aktualizace udělala nějaký problém, dá se to vždy nějak vyřešit.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.09.12 17:19

PC už byl na několika oprávách a před tou poslední (to jsem měl ještě WinXP) mi to po auktualizacích psalo na ploše, že si mám koupit legální Win, takže teď si nejsem jistý jestli mám legální Win7.

Od: bena*
Datum: 02.09.12 18:29
Aha, pravost Windows si můžete ověřit zde: windows.microsoft.com/cs-CZ/windows/help/genuine/what-is-validation
Jinak pokud by to dopadlo špatně, zkuste popřemýšlet o Xubuntu či jiné uživatelsky přívětivé linuxové distribuci.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.09.12 19:18

Když mi to napsalo ,,Protože systém Windows nainstalovaný ve vašem počítači je originální, můžete začít využívat výhod zabezpečení, spolehlivosti a ochrany, které poskytuje.´´ je můj Win7 originální?

PS: Radši se ptám.

doplněno 02.09.12 20:02:

A je Xubuntu dobré i pro hry?

Od: bena*
Datum: 02.09.12 20:58

Ano, blahopřeji, měl by jste mít legální originální systém.

Xubuntu a hry nebo obecně Linux a hry - není tam nejlepší podora, spousta náročných her tam nejde 100%ně dobře, ale spousta se dá - více zde: http://wiki.ubuntu.cz/hry

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.09.12 10:24

Když aktualizuji Win a hodí mi to, ať si koupím legální verzi a poté tu aktualizaci (pokud půjde) odstraním, nebude to po mně chtít legální verzi?

PS: Rád bych si nějaký OS koupil, ale momentálně nemám dostatek peněz.

Od: bena*
Datum: 03.09.12 10:35

Když Windows prošla ověřením pravosti, tak by jste měl mít na 98% legální systém. Pokud nainstalujete aktualizace a náhodou Vám to vyhodí hlášku, že je nelegální systém a zčerná plocha, tak aktualizace můžete odinstalovat a poté přes Obnovení systému obnovit systém na čas před aktualizaci.

Nebo si pomocí programu Clonezilla udělejte otisk pevného disku (nebo systémového oddílu) a kdyby náhodou, tak celý disk, resp. oddíl s Windowsem můžete vrátit do původního stavu a nic se nebude dít, protože se disk jakoby přepíše a Vy budete vědět, že aktualizovat nesmíte.

Chápu Vás jako studenta, že nemáte moc peněz, vím jaké to je - kupovat učebnice, platit SRPŠ, internet, kopírku a další výdaje...

To Xubuntu či jinou linuxovou distribuci si můžete vyzkoušet bez instalace, přímo spustit z CD a uvidíte. Přepisovatelné CD stojí pár korun a to je jediný výdaj, který dáte za drtivou většinu linuxových distribucí. Nebo můžete si udělat spouštěcí flešku, tu má dnes každý → http://wiki.ubuntu.cz/instalace/z_flash_disku

A tady máte takového průvodce pro přechod z Windows na Ubuntu (platí a funguje i na Xubuntu, Lubuntu, Kubuntu, Edubuntu (distribuce přímo pro školáky) a většina funguje i na Debian(distribuce pro zkušenější linuxáky)) → http://wiki.ubuntu.cz/p%C5%99echod_z_windows_na_ubuntu

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.09.12 11:27

Moc děkuji. Momentálně jsem nakloněný k Xubuntu, že na něj přejdu, poněvadž nemá tak vysoké HW nároky a co jsem se dočetl je i rychlejší.

doplněno 03.09.12 11:43:

Jen si nejsem jistý, jestli to zvládnu nainstalovat správně. Instaloval bych to z flash disku (HDD v mém případě).

Už jsem o Xubuntu četl hodně, ale pořád jsem se nedočetl, jak po instalaci Xubuntu odstranit Win7 z PC.

Od: bena*
Datum: 03.09.12 12:10

Při instalaci se Xubuntu zeptá, zda-li nainstalovat Xubuntu vedle Windows a mít tak na jednom počítači dva systém nebo smazat celý disk a nainstalovat Xubuntu (Windows půjde pryč).

Vzhledem k tomu, že máte legální Windows (asi jste si ho musel koupit nebo byl v ceně opravy...nevím), tak bych se rozhodl pro první možnost (kdyby náhodou se Vám Xubuntu nelíbilo nebo by nějaké zařízení pod Xubuntem nefungovalo (linux nemá tak velikou podporu hardwaru(zařízení) jako Windows) jste prostě potřeboval Windows na rozjetí nějaké aplikace.

Časem však můžete Windows 7 klidně odstranit, stačí si do Xubuntu nainstalovat GParted (http://wiki.ubuntu.cz/syst%C3%A9m/datov%C3%A1%20%C3%BAlo%C5%BEi%C5%A1t%C4%9B/gparted?redirect=1) a oddíl s Windows 7 odstranit a následně rozšířit oddíl Xubuntu o to nevyužité místo.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.