Má cenu výměna nějakých komponentů v PC?

Od: Datum: 30.08.12 17:33 odpovědí: 3 změna: 01.09.12 11:54

Dobrý den, mám asi 2,5 roku starý HP TouchSmart 26"; s těmito technickými vlastnostmi:

Windows Vista Home Premium (Service Pack 2); 64 bitový OS (ten by asi výměnu potřeboval nejvíce ale to bych ztratil všechny soubory, takže to dělat nechci...)

Procesor: IntelCore 2Duo CPU 18100; 2,1 GHz

RAM: 4 GB

Grafika: NVIDIA GeForce 9600M GS

Jde mi o to, že 2,5 roku je na PC celkem hodně a tak by mě zajímalo, zda by se mělo cokoliv z toho vyměnit za novější, lepší. Abych na něm mohl hrát i novější hry jako třeba Max Payne 3; Assassins Creed 3; GTA V apod.

S počítači totiž umím pracovat celkem dobře ale těm "útrobám" moc nerozumím...

Děkuji za jakoukoliv radu.

P.S. Myslete si o mě co chcete ale ty hry si nestahuju, protože stahovat soubory tohoto typu (Přes Torrent apod.) neumím :-D To si radši tu hru poctivě koupím, než abych si nějakým divným softwarem zničil celej počítač...

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 30.08.12 17:42

Nemůžu radit s parametry, nicméně ty Visty jsou prostě nepovedený zlo. ;) A přeinstalovat je samozřejmě můžete bez ztráty dat. Stačí je přece zálohovat.

Od: bena*
Datum: 30.08.12 18:08

Tak Visty se sice nepovedl, ale není to zas tak hrozné. Horší bývala Windows 98 (první vydání) nebo Windows ME.

No vzhledem k tomu, že toto zařízení má asi blíže k notebooku tak s výměnou komponent to bude horší. Ikdyž abych pravdu řekl, neznám to, tak nemohu přesně poradit.

P.S.: Hlavně si do počítače nainstalujte žádná tunidla/optimalizátory či jiné zázračné čističe, jako je například AdvancedSystemcare, Ashampoo WinOptimizer, Zrychlení počítače, tad., atd. Tím si akorát systém rozhašíte.

Od: komponenty
Datum: 01.09.12 11:54

Tak je pravda, že výměna grafiky by asi byl problém, ale pomohlo by, kdybych tam dal jen výkonnější procesor (nějaké čtyřjádro...) Díky moc

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.