Jak na HTML kódy?

Od: Datum: 30.08.12 09:12 odpovědí: 4 změna: 30.08.12 12:48
avatar

Zdravím.

Chtěla bych si vytvořit "boxíkovou" prezentaci. Už jsem zjistila, že musím umět HTML. Teď ještě zjistit, jak se vlastně to HTML dělá, protože to vůbec nechápu.

Vysvětlí mi to tu někdo? Četla jse návody na netu, ale těm vůbec nerozumím... A doma mi taky nikdo nepomůže (od té doby, co jsem se mamky zeptala, se mě pořád ptá, co vlastně to HTML je...). Takže, potřebuju polopatické vysvětlení a tady určitě nějakej hodnej a veeeeeelmi trpělivej rádce bude, že jo? :)

Díky předem.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: nm
Datum: 30.08.12 09:17

HTML je značkovací jazyk, ve kterém se píší webové stránky. Není to nic těžkého, ale učit se programovat v HTML aby sis udělalala jednu prezentaci je asi jako naučit se španělsky abych si přečetl Dona Quijota v originále.

K čemu to vůbec potřebuješ? Netuším co je boxíková prezentace, a to jsem celkem z oboru

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.08.12 09:20
avatar

Tak třeba na týhle stránce má slečna boxíkovou prezentaci. Jsou tam okna s přepisovatelným textem. Tomu se říká boxíková prezentace. ;)

Datum: 30.08.12 09:57
avatar

Ještě doporučuju se s HTML naučit i CSS. To je stylování, které ušetří mnoho času a zdrojový kód je díky němu mnohem přehlednější. Tady jsou výhody CSS http://www.jakpsatweb.cz/clan…tecne-vyhody-css-layoutu.html

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.08.12 12:48
avatar

V matematice se člověk musí napřed naučit malou násobilku (ta se nevysvětluje), teprve po jejím zvládnutí lze vysvětlit postup řešení slovních příkladů či rovnic.

Při výuce cizího jazyka se člověk napřed naučí slovíčka (ta také nelze moc vysvětlovat, že?) a základní pravidla gramatiky a větné stavby (ta už vysvětlit lze), pak teprve může začít mluvit.

___ Hypertextový jazyk (HTML) je značkovací jazyk (nikoliv programovací) a používá se ke strukturování a psaní webových stránek (obsah). Kaskádovými styly (CSS) se vytváří vzhled stránek.

Základy HTML i CSS je potřeba se naučit, teprve po porozumění základům se dá něco dále vysvětlovat. A počítej minimálně s několika týdny či měsíci, dobří kodéři studují obojí neustále.

Kromě HTML a CSS je potřeba vědět, jak se chovají internetové prohlížeče, přesněji - jak různé internetové prohlížeče různé prvky zobrazují. Není totiž možné ovlivnit, jaký prohlížeč má návštěvník použít. Takže pokud si hotový web zkontroluješ nap. ve Firefoxu, nemusí fungovat v Opeře nebo v Internet exploreru. Tzn., že by jej viděli jenom uživatelé Firefoxu.

___ Na rozdíl od předchozího rádce doporučuji se seznámit alespoň se základy HTML i CSS každému, kdo se chce v internetu nějak prezentovat. Na jejich základě totiž porozumí tomu, proč se který prvek jak zobrazuje a může výsledný vzhled i funkčnost stránek ovlivnit. A to i v případě "hotových" služeb.

"Boxíky" už jsou poměrně náročná konstrukce, takže bych doporučila pustit se do studia.

Také se můžeš pokusit najít "hotovu" službu, která nabízí "boxíkovou" šablonu, do níž bys jen vepsala požadované. Ovšem na službu s "boxíkovými" šablonami jsem zatím nenarazila.

A pozor na autorská práva. Ne vše, co najdeš v internetu můžeš použít pro svou prezentaci. Umíš si vytvořit grafické prvky pro svou prezentaci?

___ Jestli ne, zkus třeba Webnode.cz. Nejde sice o "boxíkovou" prezentaci, ale nabízí hotové šablony k okamžitému použití zdarma. HTML plus CSS se můžeš učit "za pochodu".

Dobře napsaný průvodce pro začátečníky

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.