Jak vymazat z textu ve Wordu odkaz na web?

Od: Datum: 28.08.12 22:39 odpovědí: 3 změna: 29.08.12 00:03

Prosím o radu, jak se dají vymazat z textu ve Wordu odkazy na web. Standardní cestou se mně to nedaří, odkazy se stále vysvicují. Potřebuji je ze stránek s textem odstranit. Díky.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: mowla*
Datum: 28.08.12 22:51

Vybereš odkaz (´zvýrazníš´) a v menu Vložit - Hypertextový odkaz , pravé dolní části otevřivšího se okna je ´tlačítko´ Odebrat odkaz... Zbude text popisu, ale odkaz ne...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lucimera*
Datum: 28.08.12 23:19

Já mám trochu jiný návod. Když vložíte odkaz, zvýrazní se. Klepněte kurzorem za něj, jakoby jste tam chtěl/a něco napsat, a mezeru smažte. Až se dostanete k písmu, resp. tam, kde je odkaz, a jakoby jste chtěl/a smazat poslední písmenko z toho odkazu, tak klepněte a odkaz už nebude zvýrazněný, bude to jen písmo. ;) To je možná krapet jednodušší než to s hypertextovým odkazem.

Hodně štěstí!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.08.12 00:03
avatar

Mám dva návody:

(1) Myší zvýrazněte hypertextový odkaz a klikněte na něj pravým tlačítkem myši. Z kontextové nabídky vyberte "upravit hypertextový odkaz" a v následném dialogu vymažte odkaz a odškrtněte okénko "propojit s ..."

(2) Použijete-li místo Wordu sWriter (Open Office nebo Libre Office), můžete si v nastavení upravit pravidla pro vkládání všech hypertextových odkazů (můžete pro všechny odkazy nastavit, aby se vkládaly pouze jako text).

doplněno 29.08.12 00:08:

Máte-li v textu odkazů více a nechcete-li měnit Office, můžete upravit formát odkazu ve stylech a uložit styl odkazu do šablony Normal.dot.

Ohodnoceno: 3x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.