Virtuální PC fční bez OS více v popisu

Od: odpovědí: 11 změna:

Lidi, hledám nějaký šikovný free prográmek, který nahodím na čistý NTB a bude sloužit jako Virtual PC, takže si do něj nainstaluji třeba Win a Linux, a budu možnost je SNAPSHOOTovat. Jde mi o to aby nebyla virtuálka v již běžícím systému, který by snižoval její výkon a ovlivňoval detekci HW atd.

Takže hledám něco, co bude vungovat jako Virutual PC, VirtualBox, či Vmware, ale půjde to nainstalovat do čistého PC bez OS, a v dané aplikaci se teprve OS bude instalovat.

Je toto vůbec možné? má někdo s něčím podobným zkušenosti?

Díky

11 odpovědí na otázku

 

 


2x
avatar iz

Žádný počítač nemůže pracovat bez OS.

doplněno 24.08.12 12:17:

@magic , ... , nešlo samozřejmě o OS, jak jej známe z Windows, Linuxu, Macu, ...


omg, to mi tu chybělo!

No, třeba Amiga fungovala i bez spuštěného systému (někam jsem ji zahrabal, až někdy vyhrabu, nafotím)

Ale to bylo v roce 1985...

doplněno 24.08.12 11:52:

Omyl, 1987-1991.

Jiste v kalkulacce take zadny OS neni a pracuje.

 


0x

Není to možné. Virtuální počítač je nějaká aplikace a ta aplikace je vždy napsaná pro nějakou platformu (Windows, Linux, ...).

Žádnou aplikaci bez operačního systému nikdy nerozjedete. Takže si nainstalujte nějaká starší Windows (třeba Windows 2000) nebo nějakou lehkou distribuci linuxu, například Lubuntu, aby byly minimální ztráty.


Ubuntu teď testuji, ale sehnat a rozumně do něj nacpat drivery ke všem komponentám NTB je dost problém, navíc neumí solidně fungovat s Proxy, a WIn7 po instalaci v VirtualBoxu už nenaběhnou.

Navím myslím že to možné je, jen najít ten správný program.

Stejně tak, jak fungují LIVE CD, ať už Acronis, či různé nástroje na obnovy atd.., tak by mohlo fungovat i tohle.

Ano, ale ty mají v základu operační systém, protože by se jinak prostě nespustily.

Co znám různá záchraná LiveCD, tak třeba avast! BART CD běží na Windows XP Pro, AVG Rescue CD je založené na nějakém Linuxu, CloneZilla je taky založená na nějakém Linuxu...

Navíc běh z CD je celkem pomalý...


však může to používat jádro OS, ale samotný OS nepotřebuji, jde mě jenom čistě o virtuální PC, a to Live CD byl jenom jako příklad, kdyby někdo něpochopil že na PC jde nabootovat i něco jiného než přímo Win a Unix

 


mám pocit že řešíte jenom jestli může, či nemůže počítač jet bez OS, a mnozí řeší, co to vůbec OS je, já chci ale jednoduchou APP na bázi bootmenu, ale aby došlo k nabootování virtuálního HDD a v něm nainstalovaného OS. Něco třeba trochu podobného je, co dělalo ATC či COMFOR na své PC, program s názvem SPASITEL, který uměl nabootovat po stisku klávesové zkratky a obnovit disk z IMAGE, který si uživatel předtím sám vytvořil.

Kupodivu, věřte nebo ne, žádné spuštění vám známého OS před prácí s programem neproběhlo. Takže neřešme blbosti, ale rovnou reakce k věci.

Vřele děkuji

Máte pravdu, řešíme, jestli PC může jet bez OS (což vychází z Vašeho dotazu). Chcete mít virtuální disk, do něhož byste teprve nainstaloval OS. Obávám se ale, že vituální disk nevytvoříte bez běžícího OS.

Virtuální disk uměl už MsDOS, ale i ten musel naběhnout. MsDOS vytvořil virtuální disk z části paměti, takže vše co byste na něj nainstaloval, by se s vypnutím PC smazalo.

Nebo jste něco našel?

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]