BOOTMGR chybí

Od: Datum: 22.08.12 02:42 odpovědí: 7 změna: 02.07.16 10:11
avatar

Dobrý den,

Před časem mi na jednom z Pc spadl windows XP,bohužel nešel nabootovat,tak jsem ho přendal na druhý a přeinstaloval.Bohužel po vrácení na staré PC to píše Bootmgr chybí a nejde ani na bootovat znovu.Nevím bohužel jak přesto přejít.

Neporadí někdo,díky


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: bena*
Datum: 22.08.12 08:18

Tady bych asi nečaroval nijak, prostě vemte si originální instalačku Windows, naformátujte systémový oddíl a Windows XP nainstalujte znovu na novo. Pokud má disk jeden jediný oddíl, kde jsou krom systému dokumenty a další, tak data zachraňte přes Slax Linux či jinou live distribuci linuxu a při instalaci rozdělte disk na víc oddílu, kdy Céčko bude pro systém a případně prorgamy, velikost stačí nějakých 20GB - 40GB, záleží podle velikosti, aby se to hezky počítalo, Déčko dejte pak dokumentům, písničkám, filmům, fotkám a dalším souborům a případně siudělejte Éčko pro programy, pokud je nebudete instalovat na systémový oddíl.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mowla*
Datum: 22.08.12 11:02

Proč nešlo nainstalovat Win na původní PC? - instalace na jiném HW, než má posléze běhat, je skoro vždy problematické... BootMgr chybí - pravděpodobně jste instaloval Win na počítači, v němž byl připojen ještě další disk s OS.

Nejsnazší řešení je nainstalovat Win na počítači, v něž bude disk provozován.

Pokud to nelze (viz můj dotaz), můžete Win nainstalovat i na jiném počítači - ale předem odpojte jeho HDD (jinak bude instalátor opět ´řešit´ multiboot - tedy bude chybět BootMgr)...

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 22.08.12 11:21
avatar

Ano tak to přesně bylo.Bohužel jak jsem uvedl,nejde mi boot na pc na kterém bych ho chtěl mít.Potřeboval bych to nějak přes tu chybu dostat.

Datum: 22.08.12 12:06
avatar

Nevyřešila by Váš problém tato diskuze?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mowla*
Datum: 22.08.12 12:33

Jako nejjednodušší (kromě zprovoznění bootu) vidím:

1. znovu nainstalovat XP na jiném počítači (ale s odpojeným tamním diskem!)

2. na tomto počítači Win poté spustit (půjde, ale bude, pravděpodobně, hlásit chyby) a s instalačkou Win XP (nebo s využitím ovladačů z CD k tomuto počítači, příp. ovladačů stažených z netu) nainstalovat patřičné ovladače ( a současně odebrat zařízení, která v tomto počítači nejsou)

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 22.08.12 12:47
avatar

To zkusím.Myslím,že by to mohlo fungovat,díky

Od: tn
Datum: 02.07.16 10:11

To bude tím, že možná se bootmgr uloží do Biosu (možná) a to ti pak ukazuje. A ještě - Přeinstaloval jsi na jaký systém?

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.